اخبار

بختیار پاکمزد:

مشاغل و سخت و زیان آور استان اردبیل شناسایی شدند

مشاغل و سخت و زیان آور استان اردبیل شناسایی شدند
کارگران و کارفرمایانی که نسبت به آرای صادره کمیته بدوی اعتراضی داشته باشند می‌توانند درخواست تجدید نظرخواهی خود را ظرف ۱۵ روز بعد از دریافت ابلاغ رای بدوی ارائه کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ مدیر روابط کار  استان اردبیل در جلسه کمیته بدوی بررسی مشاغل سخت و زیان آور گفت: با بررسی‌های انجام شده 187 عنوان شغلی سخت و زیان‌آور در استان اردبیل شناسایی شد.

بختیار پاکمزد امروز  اظهار داشت: با بررسی‌های لازم تعداد ۶۰ فقره پرونده شامل 214 کارگاه مورد رسیدگی قرار گرفت که تعداد 187 عنوان شغلی سخت و زیان‌آور تشخیص داده شد و تعداد 83 مورد مردود شد.

وی گفت: کارگران و کارفرمایانی که نسبت به آرای صادره کمیته بدوی اعتراضی داشته باشند می‌توانند درخواست تجدید نظرخواهی خود را ظرف ۱۵ روز بعد از دریافت ابلاغ رای بدوی به مراکز  ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شهرستان‌ها ارائه کنند تا پس از بررسی توسط کارشناسان  به کمیته تجدید نظر استان ارائه شود.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل افزود: به استناد آئین نامه و دستورالعمل‌های اجرایی مشاغل سخت و زیان‌آور، کمیته تجدید نظر تشخیص و تطبیق مشاغل سخت و زیان آور در این اداره کل اقدام به احصای مشاغل سخت و زیان‌آور می‌کند.

پاکمزد با تاکید بر تلاش نهادهای مربوطه در ایجاد وحدت رویه در زمینه اجرای آئین نامه مشاغل سخت و زیان‌آور در استان بیان کرد: وحدت رویه در روند اجرای این آئین نامه سبب ایجاد رضایتمندی کارگران، تسریع و تسهیل در امور رسیدگی به پرونده‌ها و از همه مهم‌تر جلوگیری از اتلاف منابع و زمان بررسی پرونده‌های ارجاعی به کمیته‌های بدوی و تجدید نظر تشخیص و تطبیق مشاغل سخت و زیان‌آور استان می‌شود.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل تصریح کرد: در بحث اجرای قوانین و آئین‌نامه‌های مشاغل سخت و زیان‌آور باید همه بخش‌ها وظایف قانونی خود را به نحو احسن انجام دهند.

وی با اشاره به مفاد آئین نامه شورای عالی حفاظت فنی افزود: آئین نامه مشاغل سخت و زیان آور تنها مربوط به موضوع بازنشستگی نبوده بلکه جنبه‌های گوناگون دیگری نیز دارد که از جمله آنها استانداردسازی کارگاه‌ها و سالم‌سازی محیط کار از آلاینده‌های مضر و خطرناک توسط کارفرمایان با همکاری بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر نهادهای همکار عضو شورای عالی حفاظت فنی است.

۲ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید