اخبار

رحیمی در گفتگوی رادیویی:

راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار در راستای تحقق عدالت اجتماعی است

راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار در راستای تحقق عدالت اجتماعی است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل راه‌اندازی سامانه الکترونیکی جامع روابط کار جهت ثبت اینترنتی دادخواست های کارگری و کارفرمایی را در راستای اجرا و تحقق عدالت اجتماعی دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاونف کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی صبح امروز در مصاحبه رادیویی گفت: اجرای عدالت اجتماعی یکی از اهداف دولت ها است، بنابراین می توان با فناوری های جدید به این موضوع دست یافت.

وی یکی از راه های دستیابی و اجرای عدالت را راه اندازی دولت الکترونیکی برشمرد و ادامه داد: با راه اندازی دولت الکترونیکی دستگاه های اجرایی می توانند در جهت اجرای عدالت گام بردارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در عین حال تاکید کرد که برای شکل گیری دولت الکترونیکی می بایست تمام نهادها و سازمان ها همکاری و تعامل لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به سایر اهداف راه اندازی دولت الکترونیک تصریح کرد: دولت الکترونیک کمک به دولت است تا کارها را ساده کند و شهروندان به راحتی و در کمترین زمان و بدون معطلی و مراجعه های حضوری کارهای خود را پیگیری کنند.

رحیمی راه اندازی دولت الکترونیکی را موجب شفاف بودن عملکرد و اجرای عدالت دانست و متذکر شد: دولت الکترونیکی خدمات دولتی را یکپارچه کرده و سازمان های دولتی می توانند خدماتی منسجم به مردم ارائه دهند.

قاسم رحیمی گفت: اردبیل و تهران استان‌های پایلوت سامانه الکترونیکی داداخواست‌های کارگری هستند و از 17 اردیبهشت شکایات کارگری و کارفرمایی به صورت الکترونیکی بررسی می شود.

وی تشریح کرد: تسریع در روند رسیدگی و صرفه جویی در هزینه، شفافیت و کاهش بروکراسی اداری از مزایای این طرح است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: هدف نهایی این سامانه تسریع در فرایند رسیدگی به شکایات کارگری می‌باشد

وی با عنوان اینکه این سامانه به غیر بحث دادخواست‌های کارگری دارای ۳۲ زیرشاخه در حوزه بازرسی کار و ... است، گفت: اولین مرحله در این طرح احراز هویتی افراد از طریق دفاتر پیشخوان است.

رحیمی خاطر نشان کرد: کارفرمایان موظف اند در صورت ابلاغ دادخواست‌ها به صورت دستی طی ۷ روز نسبت به اخذ کد احراز هویتی اقدام کنند و در غیر این صورت حق حضور در جلسات رسیدگی به دادخواست‌ها را نخواهند داشت.

وی در پایان افزود: پیش از این نیز ایجاد سامانه پنجره واحد اشتغال استان انجام پذیرفته و سامانه الکترونیکی مجوز فعالیت مشاغل خانگی طراحی شده است.

۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۴۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید