اخبار

میزان اشتغال زایی در استان اردبیل با جدیت رصد می شود

میزان اشتغال زایی در استان اردبیل با جدیت رصد می شود
استاندار اردبیل گفت: میزان اشتغالزایی در حوزه دستگاه های مختلف اجرایی استان با جدیت رصد می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل اکبر بهنام جو روز پنجشنبه در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان تصریح کرد: ستاد اشتغال استان آمارهای ارائه شده توسط دستگاه های اجرایی از جمله جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سازمان صنعت، معدن و تجارت را راست آزمایی کرده و میزان واقعی اشتغالزایی انجام گرفته را استخراج می کند.

وی بیان کرد:  هیچ اجباری برای ارائه آمارهای غیر واقعی اشتغال از سوی دستگاه های اجرایی وجود ندارد و دستگاه ها با توجه به توان اشتغالزایی ، آمارهای واقعی را ارائه دهند.

استاندار اردبیل افزود: طرح های حوزه کشاورزی، صنعت، گردشگری و صنایع دستی می توانند به واسطه پشتیبان از تسهیلات ارزان قیمت کمیته امداد و بهزیستی استفاده کرده و بیکاران تحت پوشش این نهادها را به کار گیری نمایند.

بهنام جو برنامه ریزی در راستای ایجاد گلخانه در شهرستان های شمالی استان را از جمله اقدامات مهم در راستای اشتغالزایی ، صادرات و افزایش تولید دانست و بر تلاش دستگاه های مربوطه جهت تکمیل این واحد ها تاکید کرد.

هیچ اجباری برای ارائه آمارهای غیر واقعی اشتغال از سوی دستگاه‌های اجرایی وجود ندارد و دستگاه‌ها با توجه به توان اشتغال‌زایی، آمارهای واقعی را ارائه دهند.

وی افزود: ستاد اشتغال استان آمارهای ارائه شده توسط دستگاه‌های اجرایی از جمله جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سازمان صنعت، معدن و تجارت را راستی آزمایی کرده و میزان واقعی اشتغال‌زایی انجام گرفته را استخراج می‌کند.

استاندار اردبیل بیان کرد: طرح‌های حوزه کشاورزی، صنعت، گردشگری و صنایع دستی می‌توانند به واسطه پشتیبان از تسهیلات ارزان قیمت کمیته امداد و بهزیستی استفاده کرده و بیکاران تحت پوشش این نهادها را به کارگیری نمایند.

بهنام‌جو تصریح کرد: برنامه‌ریزی در راستای ایجاد گلخانه در شهرستان‌های شمالی استان از جمله اقدامات مهم در راستای اشتغال‌زایی، صادرات و افزایش تولید است و دستگاه‌های مربوطه جهت تکمیل این واحدها تلاش کنند.

در این جلسه دستگاه های اجرایی استان اقدامات انجام گرفته در خصوص تحقق تعهدات اشتغال دستگاه مربوطه خود را بیان کردند.

۲۳ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید