اخبار

تعاونی‌های سنتی اردبیل مدرنیزه می‌شوند

تعاونی‌های سنتی اردبیل مدرنیزه می‌شوند
مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: برای کارآفرینی و رونق تولید تبدیل تعاونی‌های سنتی اردبیل به مدرن در دستور کار قرار گرفته است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ ناصر نعمتی صبح امرزو عنوان کرد: به منظور بهره مندی از آثار رشد تعاونی‌ها تبدیل مجموعه‌های سنتی به تعاونی‌های مدرن و گذر از این مسیر در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در سال‌های گذشته تعاونی‌های سنتی اغلب به صورت خانوادگی و با جمعیت ۷ نفره مدیریت می‌شدند در شرایطی که با گذر از تعاونی‌های سنتی و حرکت به سمت مدرنیزه و دانش بنیان کردن شرکت‌ها شمار اعضا با رشد محسوسی بین ۵۰۰ تا سه هزار نفر متغیر شده است.

مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با بیان اینکه تعاونی‌های فراگیر ملی به منظور کمک به سه دهک پایین جامعه تشکیل می‌شوند، افزود: توسعه تعاونی‌ها رونق اشتغال و تولید را در پی خواهد داشت.

نعمتی به برگزاری چهاردهمین جشنواره تعاونی‌های برتر استان اردبیل همزمان با سراسر کشور نیز اشاره کرد و افزود: در این جشنواره از هزار و ۱۷۲ تعاونی واجد شرایط استان اردبیل، هزار و ۹۴ تعاونی که نزدیک به ۹۳ درصد تعاونی‌های استان هستند، مشارکت کردند.

مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل ادامه داد: در جشنواره مذکور ۲۲ تعاونی به عنوان تعاونی برتر استانی برگزیده شده و هشت تعاونی نیز با کسب حد نصاب‌های لازم به جشنواره ملی راه یافتند.

نعمتی یادآور شد: در جشنواره کشوری تعاونی‌های برتر نیز که در هفته گذشته برگزار شد، ۵ تعاونی از استان اردبیل به عنوان تعاونی‌های برتر برگزیده شدند که در نوع خود بی‌سابقه است.

وی شکل گیری باور و فرهنگ توجه به نهضت تعاون در بین اقشار مختلف مردم را به عنوان راهگشایی برای گذر از مشکلات کنونی و ایجاد اشتغال پایدار و تولید دانست و یادآور شد: راهبردهای هفت گانه ابلاغی بخش تعاون در اردبیل با جدیت در دستور کار قرار گرفته و در طول سال زیر برنامه‌های طراحی شده با بهره گیری از کارشناسان مجرب اجرایی می‌شود.

۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۳۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید