اخبار

ضرورت احداث خانه امید در استان اردبیل

ضرورت احداث خانه امید در استان اردبیل
سرپرست صندوق بازنشستگی استان اردبیل با اشاره به لزوم همکاری شهرداری در تأسیس خانه امید، گفت: انتظار ویژه‌ای برای تأسیس این مرکز از دستگاه‌های مرتبط اجرایی وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسمعلی جعفری در هفتمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل که صبح پنجشنبه با حضور استاندار اردبیل برگزار گردید، از مطالبه راه اندازی خانه امید توسط بازنشستگان استان اردبیل خبر داد و افزود: شهرداری اردبیل به زودی قرار است زمینی در اختیار این صندوق قرار دهد تا زمینه احداث خانه امید فراهم شود و همچنان امیدواریم این وعده به شکل درستی تحقق یابد.

وی در ادامه از استانداری اردبیل خواست تا برای حل موانع و مشکلات مطرح شده در پرونده تأسیس خانه امید که از سال ۸۶ بین صندوق بازنشستگی و شهرداری در جریان است، دستورات ویژه صادر کنند.

سرپرست صندوق بازنشستگی استان اردبیل ادامه داد: هدف از احداث خانه امید ارائه خدمات ویژه فرهنگی و رفاهی برای این قشر زحمتکش است که عمر خود را برای خدمت به مردم و نظام سپری کردند.

به گفته وی با راه اندازی خانه امید بازنشستگان، افراد پیشکسوت از پارک جلوی مصلای اردبیل یا دیگر مناطق مشابه ساماندهی شده و در محل مناسب مخصوص به خود گرد هم آیند.

جعفری ادامه داد: صندوق بازنشستگی از سال ۷۷ در اردبیل تأسیس شده و با ۷ پرسنل به جامعه هدف خود خدمت رسانی می‌کند.

وی با بیان اینکه تعداد بازنشستگان کل استان اردبیل ۱۹ هزار و ۵۷۷ نفر است، افزود: از این تعداد ۸۰ درصد مرد و ۲۰ نفر نیز زن هستند.

سرپرست صندوق بازنشستگی استان اردبیل تصریح کرد: دو هزار و ۴۶ نفر بازنشسته فوتی، هزار و ۳ نفر شاغل فوتی و ۲۰۶ نفر نیز از کار افتاده هستند.

جعفری عنوان کرد: تعداد بازنشستگان و مقرری بگیران به تفکیک شهرستان‌ها در اردبیل ۱۰ هزار و ۵۹۸ نفر، منطقه مشگین شهر شامل شهرهای مشگین شهر، لاهرود و ارشق شامل سه هزار و ۱۷ نفر، خلخال دو هزار و ۳۵۵ نفر، پارس آباد هزار و ۱۲۱ نفر و شهرهای گرمی و انگوت ۸۹۹ نفر، نمین ۸۱۷ نفر، بیله سوار ۴۸۷ نفر، نیر ۲۵۵ نفر و سرعین ۴۰ نفر می‌باشند.

به گفته وی خدمات رفاهی صندوق برای افراد تحت پوشش از مهرماه ۹۷ تا مرداد ۹۸ تسهیلات ویژه برای پنج هزار و ۵۱۰ نفر از جامعه هدف با سود چهار درصدی پرداخت کرده است.

سرپرست صندوق بازنشستگی استان اردبیل یادآور شد: برای ۲۰ نفر از بازنشستگان استان نیز که فرزندانشان از اول فروردین ۹۷ تا خرداد ۹۸ ازدواج کرده بودند وام ۲۰ میلیون تومانی با کارمزد هشت درصد پرداخت شد.

به گفته وی تاکنون برای ۶۰۰ نفر هزینه عینک، عصا و سمعک پرداخت شده است.

جعفری نگاه بلند مدت صندوق بازنشستگی کشوری به ورزش و سلامت بازنشستگان را به برگزاری مسابقات و المپیادهای فرهنگی و ورزشی در سال‌های آینده یادآور شد و افزود: این نگاه بلند مدت در کنار تعیین شاخص‌های نشاط و سلامتی در میان جامعه بازنشستگان کشوری به گسترش شادابی و امید به زندگی در میان آنان کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه صندوق بازنشستگی با شعار «ترویج فرهنگ ورزش و سلامت محور بازنشستگان» برنامه‌هایی متنوعی برای ارتقای نشاط و روحیه بازنشستگان تدارک دیده است، عنوان کرد: نامگذاری یکی از میادین اصلی شهر و یا خیابان پرتردد اردبیل به نام بازنشستگان از جمله درخواست‌های این بازنشستگان از مسئولان استان اردبیل است.

سرپرست صندوق بازنشستگی استان اردبیل با اشاره به اینکه اجرای کامل همسان سازی حقوق بازنشستگان و بهبود وضعیت بیمه تکمیل درمانی عمده‌ترین خواسته بازنشستگان است، یادآور شد: بازنشستگان بعد از ۳۰ سال خدمت صادقانه انتظار دارند دستگاه‌های اجرایی محترمانه با آنها برخورد کند تا همان طوری که خود از دیگران انتظار داریم آیندگان نیز با ما رفتار خوبی داشته باشند.

۱۵ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۰۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید