اخبار

اجرای ۲۷۰۰ طرح کارآفرینی برای مددجویان کمیته امداد اردبیل

اجرای ۲۷۰۰ طرح کارآفرینی برای مددجویان کمیته امداد اردبیل
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: تاکنون بیش از ۲۷۰۰ طرح اشتغال برای مددجویان کمیته امداد اردبیل و توانمندسازی جامعه هدف انجام پذیرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ حسین دشتی در هفتمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل که صبح پنجشنبه با حضور استاندار اردبیل برگزار گردید گفت: در حوزه اشتغال تاکنون دو هزار و ۷۴۷ طرح در استان اردبیل با اعتباری بالغ بر ۵۳ میلیارد تومان اجرایی شده است.

وی به افزایش ۲۰ درصدی مستمری‌های مددجویان از شهریورماه اشاره کرد و افزود: این مستمری بدون تأخیر و یک روز بعد از پرداخت یارانه نقدی به حساب مددجویان واریز می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل ادامه داد: در حال حاضر برای ۳۸ هزار خانوار مددجوی کمیته امداد ماهیانه ۱۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان مستمری پرداخت می‌شود.

دشتی به تفاهم‌نامه‌های امضا شده دستگاه‌های مرتبط برای حمایت از مددجویان نیز اشاره کرد و افزود: در حوزه عمران با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای در سال گذشته ۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای ساخت و تعمیر مسکن مددجویان اختصاص یافت.

به گفته وی در سال ۹۷ از طریق صندوق قرض الحسنه امداد ولایت پنج هزار فقره وام به مبلغ ۱۹ میلیارد ریال از منابع استانی پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل یادآور شد: ۱۶۷ میلیارد تومان اعتبارات بلاعوض کمیته امداد بوده که ۱۲۴ میلیارد تومان آن برای پرداخت مستمری‌ها و مابقی برای سایر خدمات است، همچنین ۱۴۷ میلیارد تومان نیز برای تسهیلات اشتغال درنظر گرفته شده است.

وی به همکاری مناسب بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات متقاضیان کمیته امداد اشاره کرد و افزود: از مجموع تسهیلات اشتغال ۵۳ میلیارد تومان به شهرستان‌ها ابلاغ شده و طرح‌های مددجویان به ارزش ۳۸ میلیارد تومان نیز برای رسیدگی و پرداخت به بانک‌ها ارسال شده است.

۱۵ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۴۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید