اخبار

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اردبیل:

۴۸ درصد جمعیت اردبیل تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند

۴۸ درصد جمعیت اردبیل تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند
مدیرکل تأمین اجتماعی استان اردبیل گفت: در استان اردبیل ۶۰۰ هزار نفر تحت پوشش تأمین اجتماعی بوده که شامل ۴۸ درصد جمعیت استان می‌شوند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ سعید بشرخواه پیش از ظهر پنجشنبه در شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در سالن جلسات اداره کار اردبیل برگزار شد، عنوان کرد: تأمین اجتماعی اردبیل با ۲۹۰ کارمند به ۶۰۰ هزار نفر از جمعیت تحت پوشش خود که ۴۸ درصد جمعیت استان را شامل می‌شود خدمات ارائه می‌دهد.

وی افزود: در مجموعه تأمین اجتماعی استان اردبیل ۱۰ واحد اجرایی، پنج واحد کارگزاری و ۶ واحد اقماری در حال خدمت رسانی هستند.

بشرخواه افزود: با توجه به تنوع خدمات سازمان درخواست‌های متنوعی ارائه می‌شود که رضایتمندی ارباب رجوع را کمی با مشکل مواجه می‌کند.

به گفته وی سازمان تأمین اجتماعی برای ارائه خدمات مطلوب از سال ۵۳ دارای سیستم اتوماسیون اداری بوده و جز اولین سازمان‌ها در این بخش است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اردبیل با بیان اینکه صدور دفترچه‌های درمانی به صورت روزانه انجام می‌شود، افزود: در سال ۹۵ تعداد ۷۶۶ پرونده، در سال ۹۶، ۶۵۰ پرونده و در سال ۹۷ نیز ۶۶۹ پرونده مورد رسیدگی قرار گرفته است.

بشرخواه ادامه داد: اگر کارفرمایی در گذشته لیست بیمه ارائه نداده و در سوابق بیمه‌ای کارگر مشخصات مورد نیاز قید نشده باشد با اخذ مدارک لازم این سوابق را احصا و در سوابق مؤثر در بازنشستگی افراد اعمال می‌کنیم.

وی یادآور شد: بخشودگی جرایم دیرکرد در پرداخت حق بیمه اطلاع رسانی شده ولی با مواردی که قانون گذار تعریف کرده تعدادی از کارفرمایان از این فرصت نتوانستند استفاده کنند.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اردبیل افزود: در سال ۹۷ بالغ بر ۶۵۰ میلیارد تومان مستمری از سوی تأمین اجتماعی در استان پرداخت شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه وصول منابع برای ما مهم است ولی از ایجاد تنش در جامعه صنعتی، کشاورزی، خدماتی و دستگاه‌ها خودداری می‌کنیم و با افزایش همکاری‌ها در تعطیلی هیچ واحد صنعتی و تولیدی نقشی نداریم.

بشرخواه یادآور شد: در سال ۹۷ وصول مطالبات معوق سازمان در استان اردبیل صد در صد بود اما در مطالبات جاری و مطالبات کلی ۱۰ درصد رشد داشتیم که در جمع ادارات کل سازمان به عنوان استان دوم انتخاب و تجلیل شدیم.

۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۱۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید