اخبار

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل:

ترویج فرهنگ کارآفرینی در ۱۹ مرکز آموزش ثابت فنی و حرفه‌ای اردبیل

ترویج فرهنگ کارآفرینی در ۱۹ مرکز آموزش ثابت فنی و حرفه‌ای اردبیل
مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان اردبیل گفت: با تجهیز ۱۹ مرکز آموزش ثابت فنی و حرفه‌ای استان اردبیل ترویج فرهنگ کارآفرینی و مهارت آموزی در اولویت قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل پیش از ظهر پنجشنبه در هفتمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاونف کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۱۹ مرکز آموزش ثابت فنی و حرفه‌ای در استان اردبیل فعال هستند تا با تجهیز این مراکز فرهنگ کارآفرینی و مهارت آموزی بین کارآموزان ترویج یابد.

به گفته وی در سال گذشته برای تجهیز مراکز ثابت فنی و حرفه‌ای اردبیل بالغ بر هفت میلیارد ریال هزینه شده و تجهیز امکانات و وسایل مورد نیاز در ۹۵ رشته آموزشی انجام پذیرفته است.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان اردبیل از نصب و راه اندازی پنل‌های خورشیدی برای دو مرکز اردبیل خبر داد و یادآور شد: این امکان برای بهره مندی از انرژی‌های نوین مهیا شده و در صورت فراهم شدن شرایط در دیگر مراکز نیز پنل‌های خورشیدی نصب خواهد شد.

پورقلی عنوان کرد: به منظور ترویج مهارت‌های آموزشی سه طرح گسترده زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای در نظر گرفته شده که از آن جمله می‌توان به اجرای طرح ایران مهارت برای ارتقای مهارت آموزی دانش آموزان مقطع اول دبیرستان اشاره کرد.

وی از آموزش نیروهای مسلح در اوقات فراغت آنان نیز خبر داد و افزود: آموزش‌های مهارتی دانشجویان نیز در سه مرکز مهارت آموزی دانشگاه‌های سمای اردبیل، پیام نور خلخال و بیله‌سوار انجام می‌پذیرد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان اردبیل ادامه داد: در سال گذشته آموزش‌های مهارتی در ۲۹ حوزه برای ۱۴ هزار و ۶۲۳ نفر ارائه شد و در آموزشگاه‌های آزاد نیز این خدمات برای ۱۲ هزار و ۸۳۷ نفر انجام پذیرفت.

به گفته وی استان اردبیل از ۱۹۸ آموزشگاه آزاد فنی و مهارتی برخوردار بوده و تأسیس، ثبت نام و صدور گواهینامه‌ها نیز به صورت الکترونیکی انجام می‌پذیرد.

۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید