اخبار

استاندار اردبیل:

رسانه‌ها نقش تعاونی های برتر را در اقتصاد تبیین کنند

رسانه‌ها نقش تعاونی های برتر را در اقتصاد تبیین کنند
استاندار اردبیل گفت: رسانه ها به خصوص صدا و سیما نقش تعاونی های برتر در توسعه اقتصادی و اشتغال را تبیین کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ اکبر بهنام‌جو پیش از ظهر پنجشنبه در هفتمین شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در سالن جلسات اداره کار اردبیل برگزار شد، عنوان کرد: تعاونی‌ها نقش بسزایی در ایجاد اشتغال و رونق تولید دارند و اگر نمونه‌های موفق و برتر تعاونی‌ها را با تبیین تجارب ، بررسی نقاط ضعف و قوت و عوامل موفقیت این تعاونی‌ها در رسانه‌ها معرفی شود ، علاوه بر تشویق و ترغیب تشکیل تعاونی‌های جدید و ارتقاء آگاهی های عمومی ،  تجربه آزمایش و خطا در ناکامی برخی تعاونی‌های ناموفق تکرار نمی‌شود.

استاندار اردبیل به تعاونی‌های برتر استان اردبیل نیز اشاره کرد و افزود: اینکه پنج تعاونی اردبیل در جشنواره برترین تعاونی‌های کشور منتخب و حائز تندیس ویژه می‌شوند از رشد مناسب حرکت‌های تعاون محور در استان خبر می‌دهد.

بهنام‌جو ادامه داد: تعاونی‌های برتر ملی که در استان اردبیل در حال فعالیت هستند، باید به سایر تعاونی‌ها شناسانده شده و چگونگی اداره و مدیریت مجموعه خود و عبور از موانع را با برگزاری جلسات و نشست‌های مختلف به دیگر تعاونی‌ها اطلاع دهند تا همفکری مناسبی در این بخش شکل گیرد.

وی با بیان اینکه انتخاب پنج تعاونی اردبیل در جشنواره ملی تعاونگران برتر، زمینه ساز توجه بیشتر مسئولان کشوری به بخش تعاون اردبیل خواهد بود، افزود: با درخشش تعاونگران اردبیلی در سطح ملی، همگان از ظرفیت مناسب مدیریتی موجود در این بخش مطلع شدند و از این فرصت می‌توان به بهترین شکل ممکن سود جست.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه رشد تعاونی‌های استان اردبیل همچنان باید با شتاب مناسبی ادامه یابد، ادامه داد: فعال سازی جریان تعاون در منطقه یک ضرورت است.

به گفته وی در دشت مغان تعاونی‌های زیادی در حال تشکیل است و احیا و رونق فعالیت این بخش می‌تواند برکات ارزشمندی برای استان اردبیل به ارمغان بیاورد.

استاندار اردبیل تاکید کرد: باید از همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی برای توسعه تعاونی ها و پیشگیری از شکست تعاونی های موجود بهره جست و هماهنگی ها برای موفقیت تعاونی ها را سرعت بخشید چرا که ریشه بسیاری از مشکلات به عدم هماهنگی ها برمی گردد.

او با اشاره به آمار رشد تعاونی ها و ایجاد اشتغال این بخش گفت: عملکرد ارائه شده مدیران این حوزه نشان می دهد در این بهبوهه مشکلات و تحریم‌های اقتصادی ، کارهای ارزشمند و خوبی انجام گرفته اما باید بیش از پیش سرعت یابد.

او اختصاص تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت جهت رونق تولید و ایجاد اشتغال مددجویان توسط کمیته امداد امام خمینی ره استان از اعلام آمادگی یکی از واحدهای تولیدی استان برای به کارگیری هزار نفر نیروی کار ماهر خبر داد.

وی افزود: این ها نمونه‌هایی از حرکت‌های رو به جلو و موفقیت در جبهه جنگ اقتصادی است اما باید دستگاه های آموزشی و فنی و حرفه ای نیز بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن نیروهای مورد نیاز را آموزش و ساماندهی کنند.

بهنام جو به برخی مشکلات دولت در تامین نقدینگی و تامین اعتبارات اشاره کرد و گفت: مشکل تحریم اقتصادی دولت به آن معنی نیست که وضعیت بدی را سپری می کنیم بلکه آمارهای جذب و اختصاص اعتبار به پروژه های مختلف استان در بخش های عمرانی و تولیدی نشان از توجه دولت و تلاش مدیران استانی است.

او ادامه داد: اما باید بیشتر تلاش شود تا با پیگیری مجدانه از مبادی کشوری و جسارت مدیران ، بتوانیم امتیازات و تسهیلات بیشتری به استان اخذ کنیم.

۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید