اخبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل:

211 تعاونی غیرفعال تعیین تکلیف شدند

211 تعاونی غیرفعال تعیین تکلیف شدند
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: در یک سال اخیر بیش از 211 تعاونی راکد در استان اردبیل تعیین تکلیف شده یا با شرایط متفاوتی فعالیت خود را از سر گرفتند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ قاسم رحیمی در هفتمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که همزمان با هفته تعاون و با حضور استاندار اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی شامل 10 اداره کل، صندوق و بانک است که در مجموع با 2 هزار و 216 کارمند اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی سعی می‌کنند در جای جای استان ارائه خدمات کنند.

وی خاطرنشان کرد: با هدف توسعه بازار و تقویت برند تعاونی‌ها حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی توسط تعاونی‌ها مورد توجه قرار گرفته است به طوری که در یک سال اخیر بیش از 40 میلیون دلار صادرات توسط تعاونی‌ها انجام شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: بیش از 90 تعاونی راکد با تغییر اعضا، تغییر موضوع فعالیت و یا تزریق منابع تسهیلاتی در استان فعال شده‌اند و 211 تعاونی غیرفعال نیز در این مدت تعیین تکلیف شده است.

رحیمی بیان کرد: در یک سال گذشته 142 تعاونی با عضویت بیش از 3 هزار نفر  در استان تشکیل شده و تسهیلات روستاتعاون به مبلغ 436 میلیارد ریال برای 22 تعاونی پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: این اداره کل موفق به کسب رتبه اول از بابت جذب منابع تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در کشور در حوزه تعاون شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل افزود: در راستای اجرای ماده 27 قانون توسعه برنامه ششم با هدف ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی سال گذشته 117 شرکت تعاونی تشکیل و فعال شده‌اند.

دبیر شورای اشتغال استان اردبیل ادامه داد: از 22 هزار شرکت تعاونی رقابت کننده در چهاردهمین دوره جشنواره انتخاب تعاونی‌های برتر ملی یک هزار و 94 شرکت تعاونی از اردبیل بوده است که از این تعداد 5 شرکت تعاونی برتر ملی انتخاب شده‌اند.
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۰۷:۵۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید