اخبار

روند رو به رشد فعالیت تعاونی‌ها در اردبیل؛ ۴۹ برنامه توسعه محور اجرا می‌شود

روند رو به رشد فعالیت تعاونی‌ها در اردبیل؛ ۴۹ برنامه توسعه محور اجرا می‌شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به بازگشت ۹۰ شرکت تعاونی غیرفعال به چرخه اقتصادی از روند رو به رشد فعالیت تعاونی‌ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ قاسم رحیمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم از اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر 1794 تعاونی با 99 هزار و 386 نفر عضو در استان اردبیل فعالیت دارند که در مقایسه با جمعیت استان رقم قابل توجهی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تصریح کرد: تعاونی‌ها در 14 رشته از جمله اقتصادی، فرهنگی، خدماتی، کشاورزی، صنعت و معدن و بازرگانی فعالیت دارند.

 وی با بیان اینکه جهت توسعه 43 میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های تعاونی استان از محل اعتبارات اشتغال روستایی اعطا شده است، افزود: در جذب تسهیلات اشتغال روستایی در طرح روستا تعاون، استان اردبیل توانسته رتبه نخست کشوری را از آن خود سازد.

رحیمی اظهار کرد: جهت توسعه فعالیت تعاونی‌ها 7 راهبرد اتخاذ شده که شامل ترویج فرهنگ تعاون، توسعه مدیریت و توانمندسازی، تحکیم تعاملات شبکه ای، تقویت همکاری‌های بین دستگاهی، تامین مشوق‌ها، توسعه بازار تعاونی‌ها و تقویت برند اقتصادی و تعمیم نظارت بر تعاونی ها است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به اجرای 49 برنامه راهبردی توسعه تعاونی‌ها در استان اشاره کرد و گفت: نه تنها در فعال‌سازی تعاونی‌ها بلکه در بحث کیفی‌سازی خدمات نیز نظارت کامل داریم.

وی اظهار کرد: به عنوان مثال مشارکت در صادرات از جمله تاکیدات ما است و شرکت‌های تعاونی استان بالغ بر 40 میلیون دلار صادرات را به ثبت رسانده‌اند.

رحیمی شرکت‌های تعاونی را بازوهای اجرایی و عملیاتی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانست و گفت: به ویژه با هدف خدمت‌رسانی به مردم تلاش ما بهبود کمی و کیفی فعالیت تعاونی‌ها است.

 

۶ شهریور ۱۳۹۸ ۰۷:۳۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید