اخبار

کاهش بروکراسی اداری جهت سرمایه گذاری

کاهش بروکراسی اداری جهت سرمایه گذاری
استاندار اردبیل در جهت انجام کاهش بروکراسی اداری در بحث سرمایه گذاری مجوز اولین مجموعه تولیدی قبل از آمدن سرمایه گذار آماده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ اکبر بهنام جو در یازدهمین جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان گرمی که در آستانه هفته دولت برگزار شد اظهار کرد: ۵۰۰میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات برای آب رسانی روستاهای استان اختصاص یافته و آب شرب مورد نیاز روستاهایی در شهرستان گرمی مشکل دارند در این فرصت تامین می شود.

وی افزود: آب شرب مورد نیاز روستاهای شهرستان گرمی از سه منبع که تازه کند ، شهید بالازاده و موران قابل تامین است و ۲۰میلیارد تومان از محل ماده۵۶ به این طرح ها اختصاص می یابد.

بهنام جو با اشاره به اینکه مهاجرت معکوس در فصول کاری به شهرستان گرمی اتفاق می افتد گفت: برای پیشگیری از مهاجرت بی رویه از روستاها به شهرها و از شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ باید زیرساخت های اساسی تامین شود و اولویت اصلی دولت تامین اساسی این زیرساخت ها است.

استاندار اردبیل افزود:آزاد سازی زمین های منطقه آزاد تجاری در اولویت کاری دستگاه های اجرایی متبوعه قرار گرفته است.

رییس شورای اداری استان اردبیل اظهار کرد: مطالعه ۱۴۵ کیلومتر از راه های مواصلاتی شهرستان گرمی انجام شده و امکان سنجی انجام گرفته است و از سه راهی صحرا تا بیله سوار دارای ردیف ملی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ استاندار اردبیل در دوازدهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال در شهرستان گرمی  با بیان اینکه در طول ۴۰ سال گذشته تنها ۱۴۰ کیلومتر بزرگراه در استان احداث شده است افزود: با پیگیری های مجدانه و افزایش اعتبار عمرانی برای استان ۳۵۰ کلیومتر در سه سال آینده بزرگراه احداث می شود و نقاط حادثه خیز جاده ها شناسایی و تعریض می شود.

این مسول با بیان اینکه تا۱۴۰۰ آخرین وضعیت ۷۴۰ کلیومتر از راه های دارای اولویت استان مورد ارزیابی قرار می گیرد گفت: طبق جدول زمان بندی باید به میزان مسافت بزرگراه ها در این ندت افزوده شود.

بهنام جو با بیان اینکه مجوز اولین مجموعه تولیدی قبل از آمدن سرمایه گذار آماده شد افزود: مجوز شرکت شیر آلات آویسا در طول دو هفته با هماهنگی دستگاه های متولی حتی بدون حضور سرمایه گذار در محل صادر شد که امروز شاهد عملیات اجرایی این پروژه در شهرک صنعتی شهر گرمی هستیم.

رییس کارگروه اشتغال استان آینده شهرستان گرمی را مثبت ارزیابی کرد و افزود: سد گیلارلو می تواند قطب گردشگری در شمال استان محسوب شود و مبلغ دو میلیارد تومان برای اجرای فاز اول حاشیه این دریاچه اعتبار گذاشته شده است. 

بهنام جو با اشاره به اینکه پایاب سد عمارت هنوز تعیین نشده است گفت: بعد از پایان عملیات اجرایی این سد علاوه بر حق آبه کشاورزان الویت اول تامین آب منطقه آزاد تجاری، بخش صنعت و آب شرب شهرستان گرمی است.

نماینده عالی دولت در استان اردبیل افزود: در بحث راه آهن و راه های ارتباطی این شهرستان در مسیر مطالعه قرار گرفته است و فرماندارها به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان باید عملکردها را اطلاع رسانی کنند.

استاندار اردبیل ادامه داد: مطالعه طرح های مورد تعهد بنیاد علوی در این شهرستان آغاز شده است و حتی برخی از این طرح ها در مرحله عملیات اجرایی قرار دارند.

در ادامه جلسه مشکلات و موانع تعدادی از طرح ها مورد بررسی و تعیین تکلیف شد همچنین استاندار اردبیل بصورت چهره به چهره با تعدادی از مردم در دفتر فرماندار گرمی دیدار و مشکلات و مطالبات آنها را مورد توجه قرار داد.

۳ شهریور ۱۳۹۸ ۰۷:۴۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید