اخبار

۲۰هزار هکتار از اراضی پایاب سد خدا آفرین امسال تحویل داده می شود

۲۰هزار هکتار از اراضی پایاب سد خدا آفرین امسال تحویل داده می شود
استاندار اردبیل گفت: در سال جاری بیش از ۲۰هزار هکتار از اراضی پایاب خداآفرین تحویل بهره برداران می شود و یک میلیون تن به محصولات تولیدی افزوده می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ اکبر بهنام جو در سفر شهرستانی خود به پارس آباد به مناسبت هفته دولت درجلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی و تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه تخصصی اشتغال اظهار کرد: با توجه به اینکه محصولات کشاورزی استان ۵.۵ میلیون تن بوده با تحویل۲۰هزار هکتار از اراضی پایاب سد خدا آفرین این میزان به۶.۵ میلیون تن افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه در شرایط حاکم رونق صادرات محصولات کشاورزی مورد توجه قرار گرفته است گفت: شهرستان پارس آباد قطب کشاورزی در استان اردبیل است و کشاورزان برای افزایش راندمان محصولات کشاورزی، اصلاح الگوی کشت و ترویج محصولات استراتژیک را توسعه دهند.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه برای انتقال محصولات کشاورزی زیرساخت لازم است گفت: چهار خطه کردن راه مواصلاتی ۱۳۷ کیلومتر محورهای سربند - مشکین شهر، بیله سوار _پارس آباد توسط مشاور مطالعه شده و بعد از سفر رییس جمهور قطعا تداوم پیدا می کند.

وی با تاکید به منویات مقام معظم رهبری، سرمایه گذاران را سربازان اقتصادی بر شمرد و گفت:هرگونه حمایت از سرمایه گذاران وظیفه ذاتی مسوولان است و باید از قشر سرمایه گذار حمایت شود.

بهنام جو با اشاره به اینکه ۱۴۰ کیلومتر جاده های استان چهار بانده می شود افزود: در برنامه سه ساله ۳۵۰ کیلومتر از راه های مواصلاتی تعریض می شود و اولویت اصلی ما شهرستان های شمال استان اردبیل است.

رییس ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی گفت: بحث ریلی پارس آباد و جمهوری آذربایجان مطالعه و نقشه برداری این پروژه به اتمام رسیده است که اعتبار این پروژه در سفر رییس جمهور به استان تامین می شود.

وی استفاده از ظرفیت شرکت های بومی را یادآور شد و افزود: در احداث سرمایه گذاری پروژه های ریلی و راه های مواصلاتی شمال استان در حد امکان از شرکت ها معتبر و افراد بومی استفاده شود.

استاندار اردبیل با بیان اینکه بزرگترین شهرک و سالن های گلخانه ای در پارس آباد مغان ایجاد می شود افزود: باید‌ بازار هدف محصولات تولیدی شهرک گلخانه ای را مشخص کنیم و کشورهای حاشیه دریای خزر برای صادرات می تواند بازار هدف باشد.

اکبر بهنام جو از ارتقای توسعه آبیاری نوین رتبه ۲۹ به ۲۱ در سال گذشته را یاد آور شد و افزود: پیش بینی می شود این میزان با توجه به عملکرد سازمان جهاد کشاورزی در سال جاری به رتبه ۱۱ کشوری برسد.

در این جلسه ۱۴ طرح دارای مشکل مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهای مناسب جهت حل موانع و مشکلات توسط نمایندگان بانک های عامل، مدیران دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی ارایه شد.

۲ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۱۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید