اخبار

۳۸۰۰ طرح از تسهیلات اشتغال روستایی در اردبیل برخوردار شدند

۳۸۰۰ طرح از تسهیلات اشتغال روستایی در اردبیل برخوردار شدند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: پس از پالایش ۱۱ هزار متقاضی تسهیلات اشتغال روستایی، ۳۸۰۰ طرح به بانک‌های عامل معرفی شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی ظهر دوشنبه در مصاحبه رادیویی در خصوص تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری عنوان کرد:  پس از پالایش ۱۱ هزار ثبت نامی و متقاضی تسهیلات اشتغال روستایی، سه هزار و ۸۰۰ طرح به بانک‌های عامل اردبیل معرفی شدند.

وی با بیان اینکه هدف از اشتغال روستایی جلوگیری از مهاجرت در این مناطق به شهر می‌باشد، افزود: در طرح تکاپو، دینامیک اشتغال استان در مناطق روستایی قبل از اعطای تسهیلات مشخص گردید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل ادامه داد: در این راستا هزار و صد روستا و ۱۹ شهر زیر ده هزار نفر از تسهیلات اشتغال روستایی در رسته‌های مشخص بهرمند شدند.

به گفته وی اهلیت و توانمندی سرمایه‌گذاران و متقاضیان از طریق ثبت‌نام در سامانه کارا، دستگاه‌های بخشی و بانک‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رحیمی یادآور شد: در طرح اشتغال روستایی به دنبال آن دسته از رسته فعالیت‌هایی بودیم که با کمترین سرمایه‌گذاری و سرانه اشتغال با کارآفرینی بیشتری مواجه بودند.

وی با بیان اینکه ۷۳ درصد طرح‌ها در بخش کشاورزی، ۲۳ درصد صنعت و ۶ درصد خدمات است، افزود: مجوز لازم جهت ترمیم تسهیلاتی تا سقف سی درصد مبلغ کل طرح‌ها صادر شده و قول مساعد در این خصوص در سفر معاون اشتغال وزیر کار به استان اردبیل گرفته شده است.

۲۹ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۸:۳۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید