اخبار

بازدید معاون زنان رئیس جمهور از طرح های مشاغل خانگی حوزه بانوان استان اردبیل

بازدید معاون زنان رئیس جمهور از طرح های مشاغل خانگی حوزه بانوان استان اردبیل
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در برنامه یک روزه سفر به اردبیل از طرح های مشاغل خانگی حوزه بانوان این استان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ با حضور معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در اردبیل از طرح های مشاغل خانگی حوزه بانوان استان اردبیل بازدید شد.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور در جریان بازدید از کارگاه فرش ثمین روستای حمل آباد اظهار اشت: تسهیلات لازم در اختیار زنان روستایی قرار می گیرد و در راستای مهارت افزایی زنان توانمند روستایی اقدامات خوبی صورت گرفته است.

معصومه ابتکار با بیان اینکه صندوق های حمایتی خرد زنان روستایی عملکرد خوبی برای ایجاد اشتغال دارند گفت: جهت حمایت از زنان روستایی اعتبار خوبی برای برگزاری کارگاه ها و کلاس های آموزشی جهت توانمندسازی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه باید از دختران تحصیلکرده روستایی حمایت ویژه شود افزود: حمایت از دختران تحصیل کرده باعث می شود تا پا به پای پسران در تقویت اقتصاد و تحکیم بنیان خانواده ها فعالیت کنند.

ابتکار افزود: برگزاری استارتاپ های مختلف در روستاها در قالب مهارتهای بهداشتی و بوم گردی می تواند به توانمندی بیشتر زنان و پیشگیری از مهاجرت را سبب شود.

در این بازدید معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور و جمعی از مسولان استانی ضمن بازدید از کارگاه قالی بافی ثمین و گفتگوی روبرو با زنان فعال در امر قالی بافی در این گارگاه جهت حمایت از بافندگان قالی و محصولات تولیدی در روستای مذکور قول مساعد داد.

گفتنی است معصومه ابتکار همزمان با سالروز بازگشت آزادگان به کشور جهت بازدید از طرح های اشتغال زا برای زنان روستایی و شرکت در جلسه توسعه و برنامه ریزی سفر یک روزه به استان اردبیل داشته است.۲۷ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۰۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید