اخبار

تشکیل 55 شرکت تعاونی از ابتدای سال جاری در استان اردبیل

تشکیل 55 شرکت تعاونی از ابتدای سال جاری در استان اردبیل
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: از ابتدای سال جاری در استان 55 شرکت تعاونی تشکیل و مجوز فعالیت گرفته اند که از این تعداد، 24 شرکت تعاونی در گرایش کشاورزی، 12 عنوان در حوزه صنعت، 11 عنوان در گرایش خدمات و 4 شرکت تعاونی در حوزه فرش می باشند که از استقبال بیشتری برای تشکیل شرکت‌های تعاونی برخوردار بودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ قاسم رحیمی  با عنوان اینکه صدور مجوز به شرکت ها در 16 گرایش مختلف توسط مدیریت تعاون این اداره کل در قالب تعاونی انجام می گیرد گفت: گرایش های کشاورزی، تامین نیاز، صنعت، خدمات، فرش، تولیدی و توزیعی و مسکن جز آن دسته از شرکت های تعاونی می باشند که در سال جاری از استقبال بیشتری جهت تشکیل شرکت های تعاونی را به خود اختصاص داده اند.

وی با اشاره به ممنوعیت عضویت افراد حقوقی دولتی در شرکت های تعاونی تاکید کرد: طبق ماده 8 قانون تعاون، اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی غیر دولتی، می توانند در شرکت تعاونی عضو شوند و اشخاص حقوقی دولتی به عضویت شرکت تعاونی پذیرفته نمی شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص حداقل عضو لازم جهت تشکیل شرکت تعاونی گفت: حداقل و حداکثر تعداد عضو در تعاونی ها به نسبت سرمایه،

نوع فعالیت، فرصت شغلی و رعایت اصل عدم تمرکز و تداول ثروت متغیر بوده ولی تعداد اعضا به موجب ماده 6 قانون بخش تعاون، نباید کمتر از 7 نفر باشد و این تعداد باید در زمان فعالیت شرکت تعاونی نیز حفظ شود.

وی یادآور شد: در قانون به استثنا یک مورد سقفی برای حداکثر تعداد عضو برای شرکت های تعاونی لحاظ نگردیده است و فقط شرکت های تعاونی مسکن که احداث واحدهای مسکونی اعضا را بر عهده دارند در تعداد اعضا نباید حداکثر از 500 نفر تجاوز کنند.

رحیمی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری در استان 55 شرکت تعاونی تشکیل و مجوز فعالیت گرفته اند که از این تعداد، 24 شرکت تعاونی در گرایش کشاورزی، 12 عنوان در حوزه صنعت، 11 عنوان در گرایش خدمات و 4 شرکت تعاونی در حوزه فرش می باشندکه از استقبال بیشتری برای تشکیل شرکت‌های تعاونی برخوردار بودند.

۲۴ اَمرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۱۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید