اخبار

ضرورت تغییر در دیدگاه علمی و ایجاد نگاه کاربردی

ضرورت تغییر در دیدگاه علمی و ایجاد نگاه کاربردی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: تغییر در دیدگاه علمی و ایجاد نگاه کاربردی یکی از اهداف مهم در تشکیل و برگزاری جلسات کمیته پژوهش این اداره کل است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ دومین جلسه کمیته پژوهش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل با حضور اعضای این کمیته متشکل از اساتید، هیات علمی دانشگاه و ... در سالن جلسات این اداره کل با دستور کار بررسی و داوری 5 عنوان طرح پژوهشی برگزار شد.

قاسم رحیمی در این جلسه گفت: کمیته آموزش و پژوهش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با هدف بررسی و ارزیابی نتایج طرح پژوهشی (بررسی مشکلات بنگاه های اقتصادی استان و ارایه راهکارهای برون رفت از وضعیت موجود با هدف حفظ اشتغال موجود) تشکیل یافته و انتظار می رود نتایج این طرح پژوهشی در تصمیم گیری های استانی بویژه در جلسات کارگروه اشتغال استان و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید راهگشا و مفید باشد.

وی با بیان اینکه واحدهای تولیدی و بنگاه های اقتصادی استان اردبیل در چند سال اخیر با مشکلات عدیده ای مواجه هستند، اظهار کرد: شناسایی این مشکلات و ارائه راهکارهای برون رفت از این وضعیت با هدف حفظ اشتغال موجود، ضرورت انجام تحقیق در این خصوص را نشان می دهد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: این اداره کل آماده حمایت از طرح های پژوهشی حوزه کار و تعاون می باشد.

رحیمی افزود: اتاق فکر این کمیته شامل مجموعه ای از صاحب نظران و کارشناسان خبره به منظور بررسی،پژوهش، آسیب شناسی و ارائه مشاوره و ایده، برای مسایل حوزه های مربوط به وزرات متبوع است .

وی افزود: هدف از تشکیل این کمیته، نیازسنجی و اولویت بندی موضوعات تحقیقاتی،اجرای طرح های آموزشی در سطوح (میکرو پروژه، متوسط وبزرگ)، حمایت از پایان نامه های دانشجویان در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری در راستای اهداف وزارت متبوع و اجرای آموزش ضمن خدمت همکاران به صورت جامع و یکپارچه است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل تصریح کرد: تغییر در دیدگاه علمی و ایجاد نگاه کاربردی، می تواند تغییر در روند علمی دانشجویان ایجاد و وظیفه ماست که دانشجویان را به سمت تحقیقاتی که مباحث روز جامعه  و مشکلات دستگاه های اجرایی است سوق دهیم.

رحیمی گفت: با توجه به رویکرد جدید وزارت متبوع در بحث آموزش و پژوهش و با استفاده از پتانسیل ها و ظرفیت های موجود، تغییرات لازم در پیشبرد بهتر روند علمی به سطوح بالاتر را اجرایی کنیم.

وی بیان کرد: از جمله مهمترین فعالیت های این کمیته، نیازسنجی و تدوین اولویت های آموزشی و پژوهشی استان و هدایت فعالیت های تحقیقاتی به سمت دانش اجتماعی وزارت متبوع است و امید است در این مسیر با کاربردی نمودن نتایج پژوهش ها، راهبردهای موثر در جهت حل مسائل ارائه شود.

در این جلسه دو عنوان طرح پژوهشی با عنوان علل نقض آرا مراجع حل اختلاف در دیوان عدالت اداری و بررسی عوامل موثر در بروز حوادث ناشی کار از در استان اردبیل و راه کارهای کاهش آن مورد دفاع قرار گرفت.

۲۳ اَمرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۲۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید