اخبار

اجرا طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار بر اساس طرح ملی الگوی توسعه مشاغل خانگی

اجرا طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار بر اساس طرح ملی الگوی توسعه مشاغل خانگی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار بر اساس طرح ملی الگوی توسعه مشاغل خانگی با هدف افزایش توان مهارتی بانوان سرپرست خانواده و توانمندسازی متقاضیان در راستای اتصال به بازار فروش با همکاری سه جانبه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد دانشگاهی و دفتر امور بانوان استانداری اجرایی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ جلسه  توجیهی الگو نوین توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار توسط منصوری معاون اشتغال وزیر کار، باستانی معاون دفتر زنان ریاست جمهوری و بیرجندی از جهاددانشگاهی با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل به عنوان ناظر این طرح، رئیس جهاد دانشگاهی استان به عنوان مجری طرح و مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری به عنوان کارفرمای این طرح به صورت ویدئو کنفرانس در محل سالن جلسات جهاد دانشگاهی برگزار گردید.

رحیمی در این جلسه گفت: هدف از این طرح توانمند سازی زنان سرپرست خانواده در کنار اتصال این زنجیره ارزش آفرین با شناسایی افراد پشتیبان موفق به بازار فروش در رشته های مزیت دار استان و مصوب مشاغل خانگی می‌باشد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار داشت: خود اشتغالی زنان سرپرست خانوار و پیشگیری از ورود به چرخه حمایتی، بهبود معیشت و افزایش رفاه زنان سرپرست خانوار، استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی برای ایجاد اشتغال پایدار و اتصال صاحبان کسب و کار خانگی به بازارهای هدف و بنگاه های پیشرو از مهمترین اهداف کیفی پیش بینی شده اجرای این موافقتنامه است.

این مقام مسئول افزود: گروه مخاطب این موافقتنامه زنان سرپرست خانوار می باشند و ایجاد اشتغال پایدار برای 6 هزار زن سرپرست خانوار در 23 استان کشور در رشته های مزیت دار منطقه ای و مصوب مشاغل خانگی و همچنین افزایش سهم مشاغل خانگی در اقتصاد مناطق از مهمترین اهداف کمی این موافقتنامه می باشد.

وی افزود: در این طرح تنها افزایش توان مهارتی بانوان سرپرست خانواده مد نظر نمی باشد و توانمندسازی متقاضیان در راستای اتصال به بازار و فروش محصولات انجام خواهد گرفت .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل با بیان اینکه شناسایی و اتصال افراد موفق در قالب طرح پشتیبان جهت حمایت از زنان سرپرست خانوار باید مد نظر قرار گیرد، تصریح کرد: یکی از اهداف این طرح اتصال زنجیره فروش به زنجیره تولیدات محصولات خانگی با شناسایی افراد موفق در این زمینه می باشد.

قاسم رحیمی از اختصاص 510 میلیون ریال اعتبار سهم مالی استان از محل این موافقتنامه خبر داد و گفت: در برش استانی 102 نفر زن سرپرست خانوار در استان می توانند از مزایای این موافقتنامه بهره مند شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل مشکلات اجرایی این طرح و راهکارهای موجود را به صورت ویدئو کنفرانس به سمع نظر معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر  مسئولین کشوری رساند و خواستار افزایش سهم استان از محل تسهیلات مشاغل خانگی شد.

۵ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۲۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید