اخبار

ماهیت 128 عنوان شغلی به عنوان سخت و زیان آور تایید شد / بررسی 648 درخواست در سال جاری

ماهیت 128 عنوان شغلی به عنوان سخت و زیان آور تایید شد / بررسی 648 درخواست در سال جاری
مدیر روابط کار استان اردبیل گفت: در بیست و سومین جلسه کمیته بدوی مشاغل سخت و زیان آور 128 عنوان شغلی سخت و زیان آور شناخته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛  بختیار پاکمزد، مدیر روابط کار استان اردبیل در بیست و سومین جلسه بدوی مشاغل سخت و زیان‌آور در اردبیل اظهار داشت: با بررسی‌های لازم تعداد 58 فقره پرونده که شامل 154کارگاه مورد رسیدگی قرار گرفت که تعداد 128عنوان شغلی سخت و زیان‌آور تشخیص داده شد و تعداد 54 مردود گردید.

پاکمزد افزود: در حال حاضر در طی 4 ماه گذشته بیست و سه جلسه کمیته سخت و زیان آور برگزار شده است که طی آن تعداد 648 پرونده بررسی شده است.
وی گفت: کارگران و کارفرمایانی که نسبت به آرای صادره کمیته بدوی اعتراضی داشته باشند می‌توانند درخواست تجدید نظرخواهی خود را ظرف ۱۵ روز بعد از دریافت ابلاغ رای بدوی به مراکز کاریابی در مرکز استان و ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شهرستان‌ها ارائه نمایند تا پس از بررسی توسط کارشناسان  به کمیته تجدید نظر استان ارائه شود.

وی افزود: به استناد آئین نامه و دستور العمل‌های اجرایی مشاغل سخت و زیان آور، کمیته تجدید نظر تشخیص و تطبیق مشاغل سخت و زیان آور در این اداره کل اقدام به احصای مشاغل سخت و زیان آور می‌نماید.

پاکمزد ضمن تاکید بر تلاش نهادهای ذیربط در ایجاد وحدت رویه در خصوص اجرای آئین نامه مشاغل سخت و زیان آور در استان، افزود: وحدت رویه در روند اجرای این آئین نامه موجب ایجاد رضایتمندی کارگران، تسریع و تسهیل در امور رسیدگی به پرونده‌ها و از همه مهمتر جلوگیری از اتلاف منابع و زمان بررسی پرونده‌های ارجاعی به کمیته‌های بدوی و تجدید نظر تشخیص و تطبیق مشاغل سخت و زیان آور استان می‌گردد.

وی یادآور شد: در بحث اجرای قوانین و آئین نامه‌های مشاغل سخت و زیان آور باید همه بخش‌ها وظایف قانونی خود را به نحو احسن انجام دهند.
پاکمزد با اشاره به مفاد آئین نامه شورای عالی حفاظت فنی، افزود: آئین نامه مشاغل سخت و زیان آور تنها مربوط به موضوع بازنشستگی نمی‌گردد بلکه جنبه‌های گوناگون دیگری نیز دارد که از جمله آنها استاندارد سازی کارگاه‌ها و سالم سازی محیط کار از آلاینده‌های مضر و خطرناک توسط کارفرمایان با همکاری بهداشت درمان و آموزش پزشکی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر نهادهای همکار عضو شورای عالی حفاظت فنی می‌باشد.

۲۷ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید