اخبار

تعهدات اشتغالی طرح‌های اشتغال روستایی بررسی می‌شوند

تعهدات اشتغالی طرح‌های اشتغال روستایی بررسی می‌شوند
تعهدات اشتغالی طرح‌های اشتغال روستایی بررسی شده و در صورت انحراف بعد از تذکر مطابق آیین نامه برخورد خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ جلسه کمیته نظارت بر تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به ریاست ارژنگ عزیزی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در سالن جلسات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با حضور کمیته نظارت بر طرح های بهرمند از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری برگزار شد.

معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل با تاکید بر پیگیری روند نظارت از طرح های بهرمند از تسهیلات اشتغال روستایی گفت: با تشکیل کمیته متشکل از اعضای کمیته نظارت و نمایندگان بانک های عامل طرح هایی که به تعهدات خود عمل نکرده و دارای انحراف می باشند به زودی تعیین تکلیف شوند.

در ادامه جلسه مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل انجام نظارت از 120 عنوان طرح اشتغال روستایی توسط تیم نظارت استانی را نشان از جدیت در انجام این طرح دانست و گفت: این نظارت و ارزیابی ها توسط تیم های شهرستانی نیز به موازات در حال انجام می باشد.

در این جلسه پرونده حدود ۳۰ طرح و واحد اقتصادی که بعد از دریافت تسهیلات توسط اعضای کمیته نظارت مورد بازدید قرار گرفته و به دبیرخانه کمیته ارجاع شده بود مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه مقرر شد بعد از تذکر کتبی از سوی دبیرخانه آن تعداد از استفاده کنندگان از این منابع که تسهیلات را در جای خود هزینه نکرده و انحراف منابع داشتند، برابر دستورالعمل توسط بانک و موسسه عامل تسهیلات پرداختی دین به حال شود.

همچنین مقرر شد در مواردی که به تعهدات اشتغال عمل نشده و دارای انحراف می باشد، تسهیلات با نرخ ۱۸ درصد محاسبه و برابر ضوابط بانکی عمل شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ سرانه ایجاد اشتغال به از هر 150 میلیون تومان تسهیلات یک نفر می باشد.

۲۵ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید