اخبار

برخورداری بنگاه‌های اقتصادی و اصناف از مشوق‌های دولتی

برخورداری بنگاه‌های اقتصادی و اصناف از مشوق‌های دولتی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: طرح کارورزی و مهارت آموزی در محیط واقعی کار دو مشوق درنظرگرفته شده از سوی دولت برای بنگاه‌های اقتصادی و صنوف می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در هشتمین جلسه کارگروه تخصصی استان اردبیل که عصر امروز با حضور استاندار اردبیل، مدیران دستگاه های اجرایی و بانک ها برگزار شد با تشریح عملکرد دستگاه های اجرایی در خصوص تسهیلات موضوع بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال جاری گفت: با توجه به اینکه تنها ردیف تسهیلاتی مشخص در سال جاری از همین محل برای بنگاه های اقتصادی خواهد بود، مدیران دستگاه های اجرایی و بانک های عامل، همکاری لازم در جذب این منابع را داشته باشند.

قاسم رحیمی با اشاره به اینکه برش دستگاه های اجرایی استان در خصوص توزیع اعتبارات مشخص می باشد افزود: با توجه به مذاکرات انجام یافته در صورت جذب صد درصدی این تسهیلات امکان جذب سهم استان های دیگر نیز فراهم خواهد بود.

وی با عنوان اینکه جدای تسهیلات دو عنوان طرح مشوق، مطابق موضوع 71 قانون برنامه ششم توسعه و مصوبه شورای عالی اشتغال کشور برای بنگاه های اقتصادی و اصناف در نظر گرفته شده است یادآور شد: طرح دوره کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی و طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار از مشوق های در نظر گرفته شده از سوی دولت برای کارفرمایان می باشد.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل با اشاره به تخصیص اعتبارات طرح کارورزی، اظهار داشت: کارفرمایان با جذب دانش آموختگان دانشگاهی از طریق طرح کارورزی می توانند تا دو سال از معافیت حق بیمه سهم کارفرما برخوردار شوند.

وی خاطر نشان کرد: پرداخت ماهیانه کمک هزینه طول دوره آموزش تا مبلغ 700 هزار تومان بر اساس مدرک تحصیلی کارورز تا سه ماه و بیمه مسئولیت مدنی از دیگر مشوق های در نظر گرفته شده در این طرح می باشد.

رحیمی افزود: طبق آیین نامه جدید طرح کارورزی با اصلاح شرایط کارورز و افزایش شرایط سنی، کارفرمایان می تواند آن دسته از افرادی که حداقل دارای مدرک کارشناسی و حداکثر درای 35 سال سن می باشند را از این طریق جذب کنند.

مدیرکل تعاون، کار ور فاه اجتماعی اردبیل عنوان کرد: طرح مهارت آمورزی در محیط واقعی کار، دیگر طرح در نظر گرفته شده برای افراد فاقد مدرک دانشگاهی می باشد که کارفرمایان با جذب افراد از این طریق، از قانون کار و تامین اجتماعی معاف می گردند.

۲۳ تیر ۱۳۹۸ ۰۷:۴۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید