اخبار

850 نفر در طرح استادشاگردی جذب شدند

850 نفر در طرح استادشاگردی جذب شدند
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: در قالب طرح استادشاگردی 850 نفر با همکاری اصناف جذب شدند تا بتوانند از این طریق وارد بازار کارگردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نقل از ایسنا، قاسم رحیمی در نشست متولیان بازار و اصناف اظهار کرد: دولت در حوزه اشتغال و افزایش دستمزد صنوف مختلف ورود پیدا کرده و با دو طرح حمایتی سعی دارد تا فعالان در این بخش مورد حمایت جدی قرار گیرند.

وی یکی از این طرح‌ها را با هدف اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی طرح کارورزی اعلام و خاطرنشان کرد: فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با حضور در کارگاه‌های واحد تولیدی از سوی کارفرمایان بکارگیری شده و دولت از بابت جذب آنها ماهانه مبلغی پرداخت می‌کند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بیان کرد: این افراد مشمول قانون بیمه و کار نمی‌شوند و بعد از سه ماه کار می‌توانند از مزایای معافیت حق بیمه 23 درصد به مدت دو سال استفاده کنند.

رحیمی افزود: ما استقبال کمی را از سوی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در این طرح شاهد هستیم که اخیرا نیز سقف سنی در اجرای این طرح برداشته شد تا هر فارغ‌التحصیل دانشگاهی با احراز شرایط عمومی می‌تواند در اجرای این طرح ورود پیدا کرده و جذب بازار کار شوند.

وی طرح دوم را آموزش در محیط کار یا همان طرح استادشاگردی اعلام کرد و گفت: در این طرح نیز مشوق‌هایی برای افراد بیکار و کارفرمایان در نظر گرفته شده است تا با هماهنگی آموزش فنی و حرفه‌ای از آموزش و مهارت در رشته‌های مرتبط استفاده کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل ادامه داد: هر کس در مراکز آموزشی به مدت یک ماه تا یک سال آموزش‌های مهارتی را سپری کنند می‌توانند بدون اینکه مشمول قانون بیمه و کار شوند در همان محلی که مهارت یاد گرفته‌اند به فعالیت مشغول شوند.

رحیمی بیمه مسئولیت مدنی این افراد را برعهده دولت اعلام کرد و گفت: در قالب طرح استادشاگردی 850 نفر با همکاری اصناف جذب شدند تا بتوانند از این طریق وارد بازار کارگردند ولی همچنان انتظار داریم با همراهی اصناف تحرک جدی را در این زمینه شاهد باشیم.
۱۹ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید