اخبار

تسریع اشتغالزایی با راه اندازی واحدهای راکد

تسریع اشتغالزایی با راه اندازی واحدهای راکد
استاندار اردبیل گفت: تلاش برای راه اندازی واحدهای راکد اشتغالزایی را تسریع می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ اکبر بهنام جو روز یکشنبه درجلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان تصریح کرد: برخی واحدهای تولیدی وصنعتی بنا به دلایلی راکد و یا نیمه فعال هستند که اقدام برای فعال کردن آن ها از سوی دستگاه های حوزه صنعت ، معدن ، گردشگری ، کشاورزی و شهرک های صنعتی آغاز شده است.

وی بیان کرد: این واحدها با بازسازی و راه اندازی دوباره می توانند به عنوان واحد تولیدی با اشتغالزایی بالاتری فعالیت کنند.

استاندار اردبیل فعال کردن کارخانه راکد چرم مغان را یکی از این اقدامات دانست و گفت: این واحد با بازسازی دوباره در اختیار شرکت های دانش بنیان و فناوران قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه فناوران جوان استان در زمینه های مختلف طرح های کاربردی ارائه کرده اند ، خواستار بهره برداری از این طرح ها در حوزه های عمرانی و خدماتی شد.

بهنام جو در ادامه با تاکید بر تلاش بانک های عامل استان در خصوص پرداخت تسهیلات اشتغال گفت: در خصوص تسهیلات اشتغال روستایی تلاش می شود روستاییان و افراد تحت پوشش کمیته امداد در زمینه دامداری فعالیت کرده و میزان اشتغال در این بخش در روستاهای استان افزایش یابد.

وی ادامه داد : این اقدام بر اساس هماهنگی با معاونت روستایی ریاست جمهوری ، بنیاد برکت و سازمان جهاد کشاورزی انجام و نسبت به اصلاح نژاد دام های استان اقدامات اساسی صورت می گیرد.

استاندار اردبیل اشتغال در این بخش با دام های اصلاح نژاد شده را گامی مهم در راستای افزایش میزان درآمد خانوارهای روستایی دانست.

۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید