اخبار

برگزاری جلسات کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل به صورت مستقل

برگزاری جلسات کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل به صورت مستقل
استاندار اردبیل گفت: با توجه به اهمیت موضوع اشتغال و گردشگری دو کارگروه تخصصی اشتغال و گردشگری به صورت مستقل و جدااز زیرگروه شورای برنامه ریزی استان برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ اکبر بهنام جو در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع اشتغال و گردشگری دو کارگروه تخصصی اشتغال و گردشگری به صورت مستقل و جدا از زیرگروه شورای برنامه ریزی استان برگزار خواهد شد.

ایجاد شهرک صنعتی غیر دولتی برای کارخانه نئوپان خلخال و آرتاویل تایر در دستور کار است که این واحدهای تولیدی با افزایش اشتغال مواجه می شوند.
وی با اشاره به اینکه واحدهای صنعتی استان قابلیت گسترش دارند افزود: تعدادی از واحدها با حداکثر ظرفیت کار می کنند و قابلیت توسعه دارند.
بهنام جو ادامه داد: از جمله واحدهای موفق و فعال نئوپان خلخال بعد از خروج از رکود و واگذاری به بخش خصوصی بیش از دو برابر گذشته اشتغال ایجاد کرده و در فاز دوم این میزان پنج برابر افزایش می یابد.
استاندار اردبیل توسعه اشتغال و گردشگری را در استان اردبیل مورد تاکید قرار داد و افزود: با مصوب شورای برنامه ریزی و توسعه استان کارگروه های گردشگری و اشتغال فعال شوند.
وی مشاورین طرح جامع شهری خواست بحث جمعیتی، مسایل ترافیکی در شریان های اصلی و توسعه متوازن شهری را با بررسی همه جوانب طرح مورد تاکید قرار دهند.
در این جلسه رضا کریمی نماینده مردم اردبیل،نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر شورا برنامه ریزی حضور داشت و بازنگری طرح جامع  شهر مشکین شهر که از سال۹۳ شروع شده است از سوی مهندس مشاور این طرح بصورت پاور پوینت ارائه شد و بعد از بررسی، نقد و پیشنهاد اعضا مقرر شد در یک ماه آینده جمع بندی و به نتیجه نهایی برسد.

در ادامه این جلسه نیز مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت برگزاری جلسات کارگروه تخصصی اشتغال به صورتمستقل تاکید ویژه داشت.

۱۶ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۵۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید