اخبار

آینده پژوهی در حوزه کار و استقرار نظام اقتصادی کارآمد نیاز اصلی کشور است

آینده پژوهی در حوزه کار و استقرار نظام اقتصادی کارآمد نیاز اصلی کشور است
مشاور عالی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: آینده پژوهی در حوزه کار و استقرار نظام اقتصادی کارآمد منطبق با تعاریف علمی بین المللی نیاز اصلی کشور است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ مشاور عالی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه نشست با تشکل های کارگری، کارفرمایی و بازنشستگان در استان اردبیل بر ضرورت آینده پژوهی در حوزه کار تاکید کرد.

کمالی با عنوان اینکه اقتصاد به عنوان یک علم توسط دولت باید مورد بازنگری قرارگیری گفت: قعطا استقرار نظام اقتصادی موفق امری مسمر ثمر در جهت رونق تولید و توسعه اشتغال خواهد بود که بازگشت عواید این امر در قالب نظام مالیاتی کمک حال دولت در جهت توسعه اقتصادی خواهد بود.

وی رویکرد آینده پژوهی کار را در تعریف، پیش بینی و بروز اشتغال های جدید بر اساس نیازهای آینده کشور و جهان ضروری دانست و افزود: لازم است قوانین مربوط به حوزه کار بر اساس استقرار مدل های جدید اشتغال و نیازهای آینده مورد بازنگری قرار گیرد.

مشاور وزیر کار رویکرد سه جانبه گرایی در این وزارت را مهم عنوان کرد و گفت: وجود نمایندگان کارگران و کارفرمایان در مراجع حل اختلاف در کنار دولت نشان از اهمیت این تشکل ها در سیاست های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشد.

وی بر ضرورت هماهنگی مهارت‌ها و نیازهای شغلیِ کسب‌وکارها و آن‌چه افراد از سیستم آموزشی با خودشان به بازار کار می‌آورند تاکید کرد و گفت: امروز نیازسنجی شرایط فعلی و تحقیق در راستای تخمین نیازهای بازار کار به عنوان یک نیاز اصلی باید دنبال شود.

 

۱۳ تیر ۱۳۹۸ ۲۳:۵۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید