اخبار

فعالیت 183 تشکل کارگری و کارفرمایی در استان اردبیل

فعالیت 183 تشکل کارگری و کارفرمایی در استان اردبیل
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: وجود 183 تشکل کارگری و کارفرمایی در اردبیل قطعا بازوی توانمندی در کنار دولت خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ عصر امروز جلسه شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل با حضور مشاور عالی محمد شریعتمداری و تشکلات و انجمن های کارگری، کارفرمایی، صنفی، بازنشتگان و نمایندگان بخش تعاون برگزار شد.

قاسم رحیمی در ابتدا این جلسه با توضیح سیمای کلی استان در زمینه های مربوطه گفت: در حال حاضر 595 هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی می باشند که این تعداد تقریبا نصف جمعیت کل استان اردبیل می باشد.

وی با اشاره به وجود 335 کارگاه ثبت شده فعال بالای  50 نفر نیروی کار در استان گفت: کارگاه های و واحدهای بزرگ کارگری به صورت ویژه جهت صیانت از نیروی کار در کنار مشاغل خرد رصد می شوند.

رئیس شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اردبیل با اشاره به رویکرد اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان لبه تماس خدمات دولت به جامعه گفت: یکی از اهرم های اجتماعی این وزارت سازمان بهزیستی است که اداره کل بهزیستی استان با تحت پوشش قرار دادن 17 هزار مددجوی  مستمری بگیر و 13 هزار معلول دریافت کننده مستمری در این حوزه اقدام به ارائه خدمات حمایتی و اجتماعی می کند.

وی وجود 10 دستگاه اجرایی و بانک زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل را ظرفیتی عظیم جهت خدمت رسانی به هم استانی های عزیز برشمرد و گفت: با تعریفی رویکردی جدید در این دستگاه ها شاهد ارایه خدمات مطلوب تر و منسجم تر به جامعه مخاطب این وزارت در استان اردبیل هستیم.

رحیمی رعایت بحث سه جانبه گرایی در این وزارت را مهم عنوان کرد و گفت: وجود 183 تشکل کارگری و کارفرمایی در اردبیل قطعا بازوی توانمدی در کنار دولت خواهد بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در ادامه جلسه با یادآوری بررسی 6 هزار دادخواست کارگری در مراجع حل اختلاف این اداره کل گفت: کاهش مدت زمان رسیدگی به دادخواست ها در هیئت های تشخیص به 12 روز و در هیئت های حل اختلاف این اداره کل به 18 روز، نشان برجسته ای از عزم جدی در زمینه خدمات رسانی به قشر کارگر است.

 

۱۳ تیر ۱۳۹۸ ۲۳:۰۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید