اخبار

وجود 18 دفتر کاریابی و مشاوره شغلی در استان

وجود 18 دفتر کاریابی و مشاوره شغلی در استان
رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار استان اردبیل گفت: هم اکنون 18 دفتر کاریابی و مشاوره شغلی در استان جهت خدمت رسانی به جامعه هدف فعال می باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل: رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار استان اردبیل با اعلام وجود 18 دفتر کاریابی و مشاوره شغلی فعال در استان اردبیل گفت: کاریابی های غیر دولتی دارای مجوز از اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در معرفی کارجویان ثبت نام شده خود به فرصتهای شغلی جهت بکارگماری برابر آیین نامه و دستور العمل ابلاغیه از سوی این اداره کل موظف به رعایت موارد ذیل می باشند :

1 . حق الزحمه ثبت نام به همراه مشاوره شغلی در دفاتر کاریابی ها مبلغ   270  هزار  ریال می باشد .

2 . حق الزحمه کاریابی ها بابت بکارگماری کارجو برای قراردادهای یکساله حداکثر پنجاه درصد دستمزد مصوب شورای عالی اشتغال در سالجاری است ( 7 میلیون 500 هزار ریال  )

3 . کاریابی می تواند حق الزحمه بکارگماری خود را بصورت اقساطی دریافت و جهت تضمین پرداخت اقساط توسط کارجو ، سفته ای به میزان دو برابر دستمزد منعقده ( فی مابین کارفرما و کارجو ) اخذ و در قبال آن رسید ارائه نماید . سفته بصورت امانت نزد کاریابی باقی خواهد ماند و در صورت عدم جذب سفته قابل عودت می باشد . شایان ذکر است کاریابی ها می توانند در زمان معرفی کارجو به فرصت شغلی و در صورت تمایل وی مبلغ 1 میلیون ریال بصورت علی الحساب و به عنوان پیش پرداخت حق الزحمه بکارگماری تعین شده دریافت نماید که این مبلغ در صورت عدم بکارگماری کارجو ظرف مدت یک هفته قابل عودت و بازپس گیری ست .

 

رحیم یونسی تاکید کرد: کاریابی های غیر دولتی دارای مجوز مکلفند جدول تعرفه های قانونی خود اعم از ثبت نام و بکار گماری را در معرض دید عموم قرار داده و به هیج عنوان حق ندارند خارج از تعرفه بکارگماری مبلغی از مراجعین دریافت نمایند لذا از کلیه کار جویان و مراجعین به کاریابی های غیر دولتی جهت اخذ خدمات خواسته می شود در صورت درخواست و مشاهده هرگونه تخلف و دریافت وجه اضافی و غیر متعارف و خارج از تعرفه های ابلاغی را به واحد اشتغال و کارآفرینی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ها گزارش تا برابر مقررات اقدام گردد.

۵ تیر ۱۳۹۸ ۰۷:۱۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید