اخبار

پیشنهادات مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل در تدوین سند مطالعات آمایش سرزمینی استان

پیشنهادات مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل در تدوین سند مطالعات آمایش سرزمینی استان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل افزود: لحاظ وضعیت بخش اقتصاد استان و به پیوست آن وظایف دستگاه‌ها در تدوین سند مطالعات آمایش سرزمینی استان امری ضروری می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ قاسم رحیمی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار داشت: لحاظ مطالعات برخی از کشورها منطقه و تاثیر آن به اقتصاد استان در تهیه سند آمایش استان امری ضروری می‌باشد.

وی گفت: ضرورت دارد جهت‌گیری توسعه استان در بهداشت درمان و آموزش عالی در تهیه سند آمایش استان پیش‌بینی شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل افزود: لازم است وضعیت بخش اقتصاد استان و به پیوست آن وظایف دستگاه‌ها در این خصوص مشخص شود.

در ادامه جلسه اکبر بهنام جو گفت: مطالعه طرح آمایش سرزمینی از سال۹۷شروع شده و در محورهای مختلف به توسعه همه جانبه استان کمک می کند.

رییس شورای برنامه ریزی و توسعه استان افزود: در این طرح باید شاخص های تخصصی و توسعه ای مطرح شده و مدیران دستگاه های اجرایی و نخبگان استانی برای تکمیل این طرح همکاری لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه طرح آمایش سرزمینی بر مبنای ظرفیت و نیازهای شهرستان های استان تدوین می شود افزود: طرح تکمیلی تا یک ماه آینده با لحاظ کردن همه جوانب و بخش ها جمع بندی می شود تا انجام طرح تفصیلی شروع شود.

اکبر بهنام جو گفت: در فاز اول طرح آمایش سرزمین باید برای جلوگیری از مهاجرت جمعیت در شهرستان های استان  برنامه های مدونی ارائه شود‌.

وی با اشاره به اینکه مدیران دستگاه های اجرایی کلیه طرح را جز به جز مطالعه کنند، افزود: در حال حاضر می توان با پیشنهاد و هماهنگی نخبگان و مدیران دستگاه های اجرایی و نمایندگان مجلس هر گونه تغییر را در طرح مورد نظر اعمال کرد.

استاندار اردبیل، دانشگاه ها را بهترین مکان برای مطالعه طرح های تحقیقاتی بر شمرد و افزود: مشاور طرح باید نشستی با روسا و اساتید دانشگاه ها جهت اخذ ایده ها و پیشنهادها برگزار کند و دانشگاهیان را در پیشبرد امور طرح مشارکت دهد.

رییس شورای برنامه ریزی استان اظهار کرد: استان اردبیل یک استان کشاورزی و گردشگری است و بر این اساس در طرح مذکور باید ضمن حفاظت از منابع طبیعی بسترهای توسعه کشاورزی نوین و گردشگری لحاظ شود.

وی با بیان اینکه طرح آمایش سرزمین توسعه همه جانبه استان را به دنبال خواهد داشت گفت: در این طرح مسایل زیست محیطی، بهداشتی، کشاورزی، گردشگری، منابع آب، خاک، پیوست های فرهنگی، اجتماعی، توانمندی های خدماتی و..‌ مورد بررسی قرار گرفته است.

استاندار اردبیل از مشاور طرح و مدیران دستگاه های اجرایی خواست در مورد مقایسه با سایر استان ها، طرح آمایش اردبیل باید بهترین و جامع ترین باشد.

۲ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۲۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید