اخبار

رحیمی در نشست با تیم ارزیابی فضای عمومی و ادواری خبر داد:

بازگشت 90 شرکت تعاونی به چرخه فعالیت

بازگشت 90 شرکت تعاونی به چرخه فعالیت
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: بر اساس پیگیری های انجام شده سال گذشته 90 شرکت تعاونی به چرخه فعالیت بازگشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، قاسم رحیمی در نشست مدیران و روسای شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل با تیم ارزیابی فضای عمومی و ادواری وزارت عملکرد این اداره کل را مورد تشریح قرار داد.

وی در تشریح عملکرد حوزه روابط کار این اداره کل گفت: افزایش بازرسی از واحدهای کارگری، کاهش زمان رسیدگی به پرونده های مراجع حل اختلاف و الکترونیکی نمودن دادخواست های کارگری از عملکرد شاخص اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در حوزه روابط کار می باشد.

رئیس شورای هماهنگی استان اردبیل با عنوان اینکه ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف از اولویت های ما می باشد گفت: در این راستای با عارضه یابی مشکلات شرکت های تعاونی 90 عدد  از واحدها تعاونی به چرخه فعالیت برگستند.

وی ادامه داد: رشد چمشگیر صادر شرکت های تعاونی از ۱۱ به ۴۰ میلیون دلار در سال قبل یکی از موفقیت های برجسته حوزه تعاون بوده است.

رحیمی اظهار داشت: اردبیل جزو استان های برتر به لحاظ عملکرد کیفی در حوزه اشتغال پایدار روستایی می باشد و راه‌اندازی پنجره واحد اشتغال استان وصدور الکترونیکی مجوز مشاغل خانگی از اقدامات مطلوب در این حوزه است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل یادآور شد: احداث سه زمین چمن مصنوعی در استان و استفاده از پنل‌های خورشیدی و بازسازی مجموعه‌های ورزشی، توسعه سامانه یکپارچه‌ اداری و مالی، استقرار میزخدمت به صورت الکترونیکی و فیزیکی و کسب عناوین برتر در حوزه مدیریت اجتماعی به سبب تلاش و تعامل بسیار بالای هم کاران این ادراه کل می باشد.

در ادامه این جلسه جعفرنژاد سرپرست تیم بازرسی فضای عموی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بررسی وضعیت فضای عمومی اداره کل و سازمان‌های تابعه از سال ۹۴ بر اساس معیارهای ویژه مورد انجام قرار گرفت.

جعفرنژاد از احصا و انجام نظارت و بازرسی ها در چهار سطح خبر داد و گفت: با بررسی ویژه و کارشناسی شده شاهد موارد عدم مصداق در دستگاه ها در جریان این بازرسی ها نخواهیم بود.

وی تشریح کرد: ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهزیستی و فنی حرفه‌ای، بانک‌های رفاه کارگران، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید، تامین اجتماعی و مدیریت درمان،
و صندق بازنشستگی و صندوق بیمه اجتماعی روستایئان کشاورزان و عشایر در گروهای مشترک بازرسی می‌شوند

وی تاکید کرد: در جهت جلوگیری از هرگونه تضییع حقوق نتیجه بازرسی ها به صورت کیفی در چهار سطح عالی، خوب، متوسط و ضعیف مشخص خواهد شد.

در ادامه این جلسه مشاور دفتر امور استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تمام تلاش ما و همکاران این خواهد بود که هیچ حقی از استان تضییع نشود

طاهری هدف از انجام بازرسی ها و نظارت را در راستای انتقال تجارب موفق، سنجش عملکرد و برقراری فضای رقابتی در جهت ارائه خدمات بهتر به ارباب رجوع عنوان کرد.

۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۳۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید