اخبار

۴۰۰ نفر در نئوپان خلخال شاغل می شوند

۴۰۰ نفر در نئوپان خلخال شاغل می شوند
استاندار اردبیل گفت: بعد از سال ها رکود کارخانه نئوپان خلخال باپیگیری ها فعال شده و سال آینده با ۴۰۰نفر اشتغال توسعه می یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: اکبر بهنام جو در جریان بازدید طرح های تولیدی شهرستان خلخال اظهار کرد: نئوپان خلخال به بخش خصوصی واگذار شده و در حال حاضر با ۸۰نفر اشتغال بصورت شبانه روزی دو شیفت فعالیت می کند.

وی با بیان اینکه پول حاصل از فروش این کارخانه در شهرستان خلخال سرمایه گذاری می شود افزود: ۲۰میلیارد ریال از ۱۰۰میلیارد ریال برای احیای طرح های راکد در شهرک های صنعتی توسط بنیاد مستضعفان هزینه می شود.

بهنام جو افزود:با هدفی که سرمایه گذار این پروژه دنبال می کند با اخذ تسهیلات ۵۰۰میلیارد ریالی و توسعه این کارخانه میزان اشتغال حتی تا 4۰۰نفر قابل افزایش است.

وی حاشیه رودخانه قزل اوزن را برای درختکاری جهت تولید چوب کارخانه نئوپان مناسب ارزیابی کرد و گفت:اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زمین های مستعد برای این کار را شناسایی کرده اند و باید در اختیار سرمایه گذار قرار دهد.

وی با بیان اینکه خدمات ارزنده ای در مناطق محروم استان اردبیل همچون خلخال به مردم ارائه شده افزود: جهت پیشگیری از پدیده مهاجرت باید بیش از پیش تلاش کنیم البته تا حدودی به این هدف بزرگ نزدیک شده ایم.

استاندار اردبیل افزود: شهرستان خلخال به شهر گل معروف شده و تعداد راه اندازی پرورش گل رز هلندی در این شهرستان روز به روز افزایش می یابد و منطقه منحصر بفرد برای این کار است.

در این سفر یک روزه که با حضور منصوری معاون توسعه‌ کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی کشور از طرح هایی که با تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در شهرستان های کوثر و خلخال ایجاد شده است بازدید شد.


۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۱۷
پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید