اخبار

شهرک صنعتی شماره۲ خلخال راه اندازی می شود

شهرک صنعتی شماره۲ خلخال راه اندازی می شود
استاندار اردبیل گفت: در حال حاضر ظرفیت شهرک صنعتی شماره یک شهرستان خلخال تکمیل شده و با سرمایه گذاری بنیاد مستعضفان و شرکت شهرک های صنعتی کشور، عملیات اجرایی شهرک صنعتی شماره ۲ به زودی آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و  رفاه اجتماعی اردبیل؛ اکبر بهنام جو در جلسه مشترک کارگروه اشتغال و اقتصاد مقاومتی شهرستان خلخال اظهار کرد: از ۲۳ طرح مصوب جلسات گذشته ۱۶ مورد محقق شده و ۷ مورد نیز رفع موانع شد.

وی رفع معضل اشتغال در استان  را اولویت اول دولت دانست و گفت: از سرمایه گذاران بخش خصوصی و طرح های اشتغال زا، برای توسعه همه جانبه استان، حمایت جدی می شود.

بهنام جو گفت: توسط سازمان صمت استان و شرکت شهرک های صنعتی واحدهای تولیدی راکد احصا شده که از تعداد مجموع۳۸ واحد دارای پروانه بهره برداری ۲۸ مورد فعال است و بقیه واحدها در آینده نزدیک تعیین تکلیف می شوند.

استاندار اردبیل اجرای راه اصلی کلور_درام و شال _ماسوله را جز پروژه های مهم برای خلخال بر شمرد و گفت: این پروژه ها طبق جدول زمان بندی شده اجرا می شود در آینده، خلخال به یکی از قطب های گردشگری کشور تبدیل شود.

وی با بیان اینکه عمده مشکلات طرح های تولیدی سرمایه در گردش است افزود:به جهت تحریم های ظالمانه، سرمایه گذاران دارایی خود را برای راه اندازی هزینه کرده اند و برای تامین و تهیه مواد اولیه نیاز به سرمایه دارند که با حمایت دولت قطعا این مشکل مرتفع خواهد شد.

بهنام جو افزود: با تامین ۳ میلیارد تومان تسهیلات حدود ۸۰درصد از واحدهای راکد شهرستان خلخال راه اندازی می شوند.

استاندار اردبیل اظهار داشت: برنامه های توسعه ای مناطق مختلف استان اردبیل باید با پیش بینی افق ۱۴۰۰و آخرین وضعیت پروژه های عمرانی و اقتصادی در دست اجرا تا سه سال آینده بصورت شفاف ارائه شود البته این اقدام با برش سالانه باید مشخص شود.

در این جلسه منصوری، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خالقی نماینده خلخال در مجلس شورای اسلامی ، بابایی فرماندار خلخال، امام جمعه خلخال و تعدادی از مدیران کل اجرایی حضور داشتند.

۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۲۴
پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید