اخبار

وحدت فرماندهی در استان اردبیل به کل کشور تعمیم داده شود

وحدت فرماندهی در استان اردبیل به کل کشور تعمیم داده شود
معاون اشتغال و توسعه کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تلاش و پیگیری مجدانه استاندار، نمایندگان و ائمه جمعه به منظور رسیدن به هدف مشترک در استان اردبیل قابل تامل است و این روحیه و وحدت فرماندهی باید به سایر استان ها و حتی کل کشور تعمیم داده شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛  عیسی منصوری در جلسه مشترک کارگروه اشتغال و اقتصاد مقاومتی استان اردبیل در فرمانداری خلخال اظهار کرد: استان اردبیل در زمینه های صدور مجوز، تحویل زمین برای سرمایه گذار و استعلام طرح ها یک گام جلوتر از سایر استان های کشور بوده و حمایت از سرمایه گذاران و همچنین مدیریت سرمایه در استان بر سایر مسایل پیشی گرفته است.

وی با بیان اینکه سهم اشتغال روستایی و عشایری در کشور افزایش یافته است گفت:با اقدامات صورت گرفته اخیر در دولت، سهم اشتغال روستایی و عشایری بطور محسوسی در کشور افزایش یافته است.

منصوری ادامه داد: سهم اشتغال بخش عشایری و روستایی از مجموع اشتغال ایجاد شده در کشور در بین سال های ۹۲ تا ۹۶ خیلی اندک و ناچیز بوده در حالی که با تلاش و پیگیری های صورت گرفته از سال۹۷ اشتغال عشایری و روستایی ۲۵ درصد از اشتغال کشور را بخود اختصاص داده است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: برای حمایت و جبران ضرر مالی واحدهای تولیدی و صنعتی زیان دیده بخاطر وضعیت حاکم اقتصادی و افزایش هزینه های ناشی از تورم موجود در بازار باید به جای متمم طرح توسعه برای اخذ تسهیلات ارایه شود تا بخشی از ضرر تورم بازار جبران شود.

منصوری با بیان اینکه مهارت آموزان کارگاهی یک سال از شمول قانون کار و تامین اجتماعی معاف هستند گفت: با دستور صریح رییس جمهور در هیئت دولت افرادی که به منظور کارآموز در کارگاه ها فعالیت دارند هیچ کس اعم از بیمه و بازرس حق دخالت و ورود در این زمینه ندارند و مساله در جهت افزایش رفاه و کاهش هزینه های تولید و حمایت از کارفرمایان است.

معاون اشتغال و توسعه کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: فارغ التحصیلان دانشگاهی که ۶ ماه برای آموزش و مهارت آموزی وارد کارگاه می شوند طبق قانون ۲سال مشوق بیمه ای دارند.

وی با بیان اینکه ما آمادگی داریم برای توسعه اشتغال بصورت اختصاصی در خلخال اقدام کنیم افزود: دستگاه های اجرایی برای ترسیم افق ۱۰ ساله اشتغال برنامه ریزی داشته باشند و سهم هرکدام دراین چشم انداز نیز مشخص خواهد بود.

عیسی منصوری در پایان اظهار کرد: هر قولی که در منطقه برای توسعه اشتغال و اعطای تسهیلات داده شده است کاملا پایبند به قول خود هستیم و در آینده این مساله قابل لمس خواهد بود.

در این جلسه که با حضور استاندار اردبیل و مدیران اجرایی استان برگزار شد، مشکلات و موانع مربوط به سرمایه گذاری بخش خصوصی و طرح های اقتصادی شهرستان خلخال و کوثر در جلسات گذشته مصوب شده بود تعدادی محقق شده و برای رفع موانع تولید طرح های دارای مشکل ، دستور لازم از سوی استاندار اردبیل صادر شد.

گفتنی است معاون اشتغال و توسعه کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان سفر یک روزه به شهرستان های کوثر و خلخال از تعدادی کارگاه های تولیدی بازدید کرد و پنجمین طرح بزرگ گلخانه‌ای تولید گل رز هلندی در خلخال مورد بهره برداری قرار گرفت.

۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۱۹
پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید