اخبار

منصوری: اردبیل اولین استان کشور در زمینه اختصاص تسهیلات متمم اشتغال روستایی خواهد بود

منصوری: اردبیل اولین استان کشور در زمینه اختصاص تسهیلات متمم اشتغال روستایی خواهد بود
معاون وزیر اشتغال و توسعه کارآفرینی وزیر کار: اردبیل اولین استان کشور در زمینه اختصاص تسهیلات متمم اشتغال روستایی از سوی وزارت کار خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ عیسی منصوری روز چهارشنبه در جلسه شورای اشتغال استان اردبیل در خلخال افزود: در حالی که سهم اشتغال بخش عشایری و روستایی از مجموع اشتغال ایجاد شده در کشو در بین سال های ۹۲ تا ۹۶ صفر بوده با تلاش و پیگیرهای صورت گرفته هم اکنون اشتغال عشایری و روستایی ۲۵ درصد از اشتغال کشور را به خود اختصاص داده است.

وی با عنوان اینکه نظام تدبیر واحد در ایجاد زنجیره تولید در استان باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: همکاری مناسب استاندار و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در زمینه اجرای طرح‌های اشتغالی در سطح کشور بی‌سابقه است.

معاون اشتغال و توسعه کارآفرینی وزیر کار با یادآوری ممنوعیت هرگونه سرمایه گذاری دولت گفت: به غیر از اعطای تسهیلات، مجوز، زیرساخت و ... پیش بینی لایه‌های اشتغال و مشکلات واحدهای تولیدی وظیفه بخش دولتی است.

وی با عنوان اینکه ورود تکنولوژی به طرح‌های اشتغال روستایی از ضرورت‌های و خلاهای این طرح‌ها است، تصریح کردا: شتغال در اردبیل روند رو به جلو در پیش گرفته و این روند نیازمند گام بعدی است.

منصوری متذکر شد: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات نباید سختگیری داشته باشند و طبق شیوه‌نامه ملزم به پرداخت تسهیلات در موعد مقرر هستند و مشکلات برخی از طرح‌های اشتغال روستایی ناشی از افزایش سی درصدی هزینه‌ها هزینه سرمایه‌گذاری می‌باشد که بانک‌ها باید مسئولیت این کار را در صورت اعدم ارایه به موقع تسهیلات باید به عهده دار شوند.

وی با اشاره به اینکه روحیه پیگیری استاندار اردبیل در رفع مشکلات سرمایه‌گذاری بی‌بدیل است گفت: وزارت کار امادگی لازم در راستای اجرای برنامه اشتغالی ده ساله شهرستان خلخال را بر اساس اولویت منطقه دارا می‌باشد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: احصا طرح‌های مشمول افزایش هزینه یکی از موارد مثبتی است که توسط مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استراج گردیده طبق مصوبه کارگروه اشتغال استان ترمیم می‌شوند.

وی با اشاره به بسته های اشتغالزایی دولت گفت: اجرای طرح‌های کارآموزی در محیط واقعی کار یکی از طرح‌های دولت در راستای کاهش هزینه‌های کارفرمایی است.

منصوری عنوان کرد: اردبیل اولین استان کشور در زمینه اختصاص تسهیلات متمم اشتغال روستایی از سوی معاونت اشتغال وزارت کار خواهد بود.

۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۹:۵۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید