اخبار

موافقت نامه سه جانبه "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار " در اردبیل اجرایی می شود

موافقت نامه سه جانبه "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار " در اردبیل  اجرایی می شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: با امضا و ابلاغ موافقت نامه سه جانبه در خصوص"توانمندسازی اقتصادی 6000 زن سرپرست خانوار بر اساس طرح ملی توسعه مشاغل خانگی" در 23 استان کشور اجرایی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ قاسم رحیمی در تشریح این موافقتنامه گفت: این موافقت نامه بین معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری(به عنوان کارفرما)، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی (به عنوان ناظر)، جهاد دانشگاهی(به عنوان مشاور و مجری) امضا و مبادله شده است.

وی افزود: به استناد بند ت و ب مواد 80 و 102 قانون برنامه ششم توسعه، قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، دستور العمل اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی و همچنین الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی این موافقتنامه تدوین شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار داشت: خود اشتغالی زنان سرپرست خانوار و پیشگیری از ورود به چرخه حمایتی، بهبود معیشت و افزایش رفاه زنان سرپرست خانوار، استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی برای ایجاد اشتغال پایدار و اتصال صاحبان کسب و کار خانگی به بازارهای هدف و بنگاه های پیشرو از مهمترین اهداف کیفی پیش بینی شده اجرای این موافقتنامه است.

این مقام مسئول افزود: گروه مخاطب این موافقتنامه زنان سرپرست خانوار می باشند و ایجاد اشتغال پایدار برای 6000 زن سرپرست خانوار در 23 استان کشور (تهران، خراسان رضوی، اصفهان، مازندران، آذربایجان شرقی، گیلان، گلستان، همدان، بوشهر، مرکزی، قزوین، قم، اردبیل، خراسان شمالی، یزد، زنجان، سمنان، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، کهکیلویه و بویراحمد، ایلام، لرستان و خوزستان؛ با تاکید بر استان های خسارت دیده در سیل 98) در رشته های مزیت دار منطقه ای و مصوب مشاغل خانگی و همچنین افزایش سهم مشاغل خانگی در اقتصاد مناطق از مهمترین اهداف کمی این موافقتنامه می باشد.

قاسم رحیمی از اختصاص 510 میلیون ریال اعتبار سهم مالی استان از محل این موافقتنامه خبر داد و گفت: در برش استانی 102 نفر زن سرپرست خانوار در استان می توانند از مزایای این موافقتنامه بهره مند شوند.

۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید