اخبار

بزرگترین کارخانه راکد استان باعملکردی جدید احیا می شود

بزرگترین کارخانه راکد استان باعملکردی جدید احیا می شود
استاندار اردبیل گفت: کارخانه چرم مغان به عنوان بزرگ ترین واحد تولیدی تعطیل شده در استان، احیا و طبق برنامه ریزی های انجام یافته، با عملکردی جدید به چرخه تولید بازمی گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ اکبر بهنام جو که در بازدید از این مجموعه به همراه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس پارک علم و فناوری استان گفت: در فاز نخست فعال سازی کارخانه چرم مغان برای بیش از ۴۰۰نفر فرصت اشتغال ایجاد می شود.

وی توضیح داد : تفاهم نامه ای بین صاحب این ملک و دستگاه های اجرایی مرتبط منعقد  و بزودی، فاز اول آن،  احیاء و در اختیار پارک  علم و فن آوری و صنایع دستی و گردشگری قرار خواهد گرفت.

بهنام جو با یادآوری این که  مجموعه مزبور در بهترین موقعیت جغرافیایی شهر اردبیل واقع شده است تصریح نمود: به لحاظ علاقه سرمایه گذار و آمادگی دستگاه های اجرایی ، تلاش می کنیم واحد مذکور به محلی مناسب برای اشتغال جوانان در زمینه های مختلف تبدیل شود.

استاندار اردبیل اظهار کرد: در صورت بازسازی کامل مجموعه که خوشبختانه از زیرساخت هایی چون برق، آب، گاز و راه برخوردار است و با افزوده شدن فرایندها و قابلیت هایی مانند فروش، بازاریابی، صادرات و حتی شهربازی سرپوشیده به آن ، برای دو تا سه هزار نفر از جوانان استان به انحای مختلف و در بلند مدت امکان شغلی ایجاد می شود.

سرمایه گذار این مجموعه نیز در جریان بازدید استاندار و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی آمادگی خود را برای احیای مجدد با رویکردهای مختلف تولید محصولات زنجیره ای چرمی به صورت صنایع دستی ونیز احداث واحدهای خدماتی و گردشگری اعلام کرد.

 کارخانه چرم مغان یکی از واحدهای تولیدی محصولات چرمی با برند معتبر بوده که حدود 8 سال است دستگاه های این کارخانه به دلیل آلودگی های زیست محیطی بلا استفاده رها شده و جز واحدهای راکد است و در سال۹۰ به دلیل آلودگی زیاد و با اخطار محیط زیست با۱۵۰ کارگر فعال تعطیل شد.

گفتنی است کارخانه چرم مغان در زمینی به مساحت۱۶ هکتار در ۳کیلومتری اردبیل به نمین واقع شده و به لحاظ دارا بودن سوله های مجهز به مساحت۲۲هزار متر مربع ، استعداد احیای مجدد با کاربری های مختلف گردشگری، شهربازی، تولید گیاهان دارویی و دانشگاه علم و صنعت، اقدامات زیربنایی صنعتی و دانش بنیان را دارد.

۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۱۱
پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید