اخبار

برگزاری 62 هزار نفر ساعت دوره آموزشی در حوزه تعاون

برگزاری 62 هزار نفر ساعت دوره آموزشی در حوزه تعاون
مدیر تعاون استان اردبیل: با برگزاری 62 هزار نفر ساعت دوره آموزشی در حوزه تعاون شاهد رشد چمشگیر در سال 97 نسبت به سال های گذشته و برنامه های ابلاغی وزارت تعاون در این حوزه بودیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: ناصر نعمتی با عنوان اینکه امر آموزش تعاونگران یکی از اولیت های اصلی در این حوزه است گفت: آموزش های برگزار شده در سال گذشته در حوزه تعاون شامل آموزش های مجازی-حقوقی و مدیریتی و تخصصی تعاونی ها می باشد که این آموزش ها در سال گذشته جمعاٌ به میزان 62 هزار نفر ساعت برگزار شده و نسبت به برنامه ابلاغی وزارت تعاون دارای رشد چمشگیری می باشد.


مدیر تعاون استان اردبیل گفت: در سال 97 اجرای دوره های آموزشی هم از لحاظ کمی و هم از لحاظ کیفی نسبت به سالهای قبل متفاوت بوده و تحولات اساسی در این خصوص صورت گرفته  بطوریکه در سال 95 مجموع دوره های آموزشی  به میزان 48 هزار نفر ساعت و در سال  96 به میزان 54 هزار نفر ساعت برگزار گردیده، در حالیکه در سال 97 این میزان به 62 هزار نفر ساعت رسیده است.

 

وی در تحلیل علت افزایش دوره های آموزشی برگزار شده در سال قبل گفت: افزایش این آمار جهت تشکیل تعاونی های نوع جدید و اجرای طرح روستا تعاون، توسعه و عمران شهرستانی، سهامی عام و فراگیر ملی و به تبع آن افزایش تعداد اعضاء و مدیران تعاونی ها، افزایش تعداد دوره های آموزشی نیز در زمینه های حقوقی، مدیریتی و مهارتی بوده است .

 

 نعمتی یکی دیگر از عوامل مهم و اثرگذار در کیفیت دوره ها را افزایش کمی میزان دوره های آموزشی، ایجاد تنوع دوره های آموزشی مورد نیاز تعاونی ها و نیاز سنجی آموزشی در تمامی شهرستان ها عنوان کرد و گفت: طبیعتاٌ بالا رفتن کیفیت دوره ها و تنوع آموزشی نقش موثری در استقبال و حضور تعاونگران در کلاسهای آموزشی دارد.

 

 وی افزود: ایجاد بستر های مناسب برای توسعه آموزشهای مجازی و الکترونیکی تعاونی ها که امکان مشارکت و دسترسی فراگیران را در دوره های آموزشی غیر حضوری فراهم می سازد در افزایش میزان نفر ساعت دوره های آموزشی موثر بوده است.

۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید