اخبار

طرح های اشتغال روستایی زیر ذره بین وزارت کار

طرح های اشتغال روستایی زیر ذره بین وزارت کار
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: مسیر روشن شفافیت در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری و نظارت مستمر قطعا نقش مهمی در راستای جلوگیری از بروز هرگونه فساد و انحراف خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل، قاسم رحیمی با اعلام اینکه موضوع شفافیت در این اداره کل با جدیت دنبال می شود گفت: به دستور محمد شریعتمداری و در راستای شفافیت، طرح های اشتغال زا بهرمند از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری زیر ذره بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارند.

وی تکلیف نظارت بر طرح های اشتغالزا از سوی این وزارت را نشان از عزم جدی جهت مقابله با فساد دانست و گفت: قطعا تشکیل کمیته های استانی هم روند با کمیته های شهرستانی در راستای نظارت از طرح های مشخص از  سوی دفتر معاونت اشتغال و کارآفرینی این وزارت نقش اساسی در جهت جلوگیری از انحراف این طرح ها و هدر رفت منابع خواهد داشت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به اینکه تمامی طرح ها به صورت ویژه و با دقت در کمیته های فنی و کارگروه اشتغال استان بررسی و ارزیابی شدند گفت: با توجه به حجم گسترده متقاضیان دریافت این تسهیلات، حداکثر تلاش لازم در راستای پایش طرح ها جهت نیل به اشتغال پایدار و با توجیه فنی بالا توسط این اداره کل و دستگاه های بخشی در این طرح به عمل آمد.

رحیمی با عنوان اینکه اهرم های لازم جهت جلوگیری از انحراف طرح های بهرمند از تسهیلات اشتغال زا مشخص می باشد یادآور شد: اعطا مرحله به مرحله تسهیلات توسط بانک ها با توجه به روند عملیات و احداث طرح ها، نظارت مستمر چندجانبه و تامین وثایق و تضامین از سوی صاحبان طرح ها از اهرم های پیش بینی شده در این خصوص می باشند.

وی با اشاره به اینکه در عمل به قانون با هیچ شخصی تعارف نخواهیم داشت، تاکید کرد: در صورت محرز شدن انحراف یا عدم انجام تعهدات، صاحبان این طرح ها ملزم به بازگرداندن تسهیلات دریافتی با سود 18 درصد می باشند.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل گفت: شفافیت به عنوان یک رویکرد مهم نیاز اصلی کشور در شرایط کنونی است که این امر در ماه های اخیر با انتشار فهرست هزار و 420 نفری از اعضای هیئت‌مدیره شرکت‌های سازمان بازنشستگی و صندوق بازنشستگی کشوری، راه‌اندازی سامانه‌هایی با هدف شفاف‌سازی و دسترسی آزاد به اطلاعات در معاونت تعاون، معاونت اشتغال، سازمان سازمان بهزیستی ، شستا و صندوق بازنشستگی کشور، انتشار فهرست اسامی دریافت‌کنندگان هفت هزار میلیارد تومان از تسهیلات در قالب برنامه اشتغال روستایی و عشایری، تأسیس کمیته دائمی شفافیت توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام گرفته است.

وی با اشاره به انتشار مشخصات تسهیلات پرداختی در سایت این اداره کل همزمان با وزارت، تصریح کرد: مسیر شفافیت در این اداره کل همگام با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دنبال می شود.
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۴۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید