اخبار

۱۸هزار میلیارد تومان تسهیلات برای مشاغل روستایی در کشور اختصاص یافت

۱۸هزار میلیارد تومان تسهیلات برای مشاغل روستایی در کشور اختصاص یافت
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری گفت: در حال حاضر تعداد زیادی طرح راکد در مناطق روستایی کشور وجود دارد که تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌ها در اولویت دولت است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و مسئولان استان اردبیل در سالن جلسات شیخ صفی استانداری اردبیل برگزار شد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در این جلسه اظهار داشت: در حال حاضر تعداد زیادی طرح راکد در مناطق روستایی کشور وجود دارد که تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌ها در اولویت دولت بوده به‌طوری که برنامه‌ریزی شده تا پیش از تکمیل نشدن پروژه‌های راکد طرح جدیدی در این مناطق آغاز نشود.

محمد امید راه‌اندازی و تکمیل طرح‌های راکد را زمینه‌ساز ایجاد و توسعه اشتغال در روستاها دانست و افزود: با توجه به بیکاری در سطح روستاها جمعیت کشور در مناطق روستایی کاهش یافته و برای اینکه بتوانیم از مهاجرت روستاییان جلوگیری کنیم باید رونق اشتغال و تولید را در این مناطق فراهم آوریم.

وی با اشاره به خدمات‌رسانی دولت در مناطق روستایی بیان کرد: با وجود ارائه خدمات مناسب از سوی دولت در این مناطق اما نبود اشتغال سبب شده تا کاهش جمعیت و افزایش مهاجرت را در روستاها شاهد باشیم به‌گونه‌ای که در حال حاضر 74 درصد جمعیت کشور در مناطق شهری و 26 درصد در مناطق روستایی ساکن هستند که این امر بیانگر کاهش جمعیت روستایی کشور است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به ارائه تسهیلات در راستای ایجاد اشتغال پایدار در روستاهای کشور گفت: در دو سال اخیر 18 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای این امر اختصاص یافته  که بیش از هفت هزار میلیارد و 300 میلیون تومان از این تسهیلات پرداخت شده و امسال نیز برنامه‌ریزی شده تا 10 هزارمیلیارد تومان باقیمانده این تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی پرداخت شود.

امید با تأکید بر حمایت از سرمایه‌گذاران در روستاها  گفت: برای توسعه مناطق روستایی و ماندگاری روستاییان در این مناطق سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در روستاها ضروری بوده و باید این مهم مورد توجه قرار گیرد.

وی راه‌‌اندازی گلخانه‌ و پرورش دام را از جمله مشاغل دارای ظرفیت در مناطق روستایی برشمرد و بیان کرد: با حمایت از راه‌‌اندازی این مشاغل در روستاها تلاش می‌کنیم تا رونق هرچه بیشتر تولید و اشتغال را در این مناطق فراهم آوریم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به قابلیت‌های استان اردبیل در مناطق روستایی افزود: با توجه به ظرفیت‌ها در این بخش اقدامات مناسبی در زمینه بوم‌گردی و گردشگری در مناطق روستایی انجام شده که می‌تواند الگویی برای سایر مناطق باشد.

 

 

۴ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید