اخبار

پرداخت ۷۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به بخش روستایی؛ آمایش۵۰۰۰ روستا عملیاتی می‌شود

پرداخت ۷۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به بخش روستایی؛ آمایش۵۰۰۰ روستا عملیاتی می‌شود
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از پرداخت ۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به بخش روستایی کشور خبر داد و گفت: نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان دیگر نیز در بانک ها بررسی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ محمد امید در بازدید از واحدهای تولیدی شیرآلات شهرک صنعتی گرمی اظهار داشت: پروژه های اشتغال زایی بخش روستایی از حمایت ویژه برخوردار است تا زمینه اشتغال زایی جوانان در روستاها تسهیل شود و بتوان رونق اقتصادی روستا را رقم زد.

وی افزود: در استان اردبیل و شهرستان گرمی نیز اقدامات مطلوبی آغاز شده و از واحدهای تولیدی شیرآلات با پرداخت تسهیلات حمایت خواهد شد؛ با توجه به محرومیت گرمی سرمایه گذاری بخش خصوصی قابل تقدیر و مورد حمایت است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به مشارکت بنیاد مستضعفان در برخی طرح های اشتغال زا افزود: معاونت توسعه روستایی نیز کاهش سود برخی تسهیلات را متعهد شده است و در اجرای این مهم توجه ویژه به گرمی خواهیم داشت.

امید در خصوص مشکلات آبرسانی بخش موران نیز اظهار کرد: با توجه به مشارکت بنیاد مستضعفان، کمک خواهیم کرد تا فاز نخست پروژه در هفته دولت به اتمام برسد و مشکل آب روستاهای این بخش رفع شود‌.

وی در خصوص آخرین وضعیت طرح آمایش سرزمینی روستاها تصریح کرد: در سال های 96 و 97 مجموعا آمایش 9 هزار روستا عملیاتی شده و امسال نیز آمایش 5 هزار روستای دیگر عملیاتی خواهد شد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: انتظار می رود 80 درصد روستاهای زیر 20 خانوار به اتمام برسد و در عین حال تسهیلات اشتغال نیز به سمت روستاهایی که آمایش دارند معطوف خواهد شد‌.

امید با اشاره به تامین بخشی از منابع از محل منابع کشوری افزود: این مهم موجب می شود طرح های ملی با زنجیره ارزش مورد حمایت قرار گیرد و در استان اردبیل نیز ظرفیت اجرای این طرح ها وجود دارد.

 

۴ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۱۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید