اخبار

بزرگترین شهرک گلخانه‌ای خاورمیانه در پارس‌آباد راه‌اندازی می‌شود

بزرگترین شهرک گلخانه‌ای خاورمیانه در پارس‌آباد راه‌اندازی می‌شود
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: بزرگترین شهرک گلخانه ای کشور در سطح ۱۵۰۰ هکتار در شهرستان پارس آباد راه اندازی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل٬ محمد امید در بازدید از گلخانه شهرستان پارس‌آباد اظهار داشت: بزرگترین شهرک گلخانه ای کشور در سطح یک هزار و 500 هکتار در شهرستان پارس آباد راه اندازی خواهد شد و هدف از راه اندازی این شهرک گلخانه ای صادرات محصولات گلخانه ای به کشورهای همسایه است.

وی با بیان اینکه 32 محصول گلخانه ای در این گلخانه پیش بینی شده است، افزود: تمامی امکانات بسته‌بندی صنایع تبدیلی و تکمیلی در این شهرک گلخانه ای هدف گذاری شده است.

محمد امید تصریح کرد: 700 هزار تن ظرفیت این گلخانه است و نخستین فاز آن نیز 45 روز دیگر در سطح 50 هکتار به بهره‌برداری خواهد رسید.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری بیان کرد: این پروژه در دو فاز یک هزار و یک هزار و 500 هکتار طراحی شده و درسطح خاورمیانه بی نظیر است.

وی افزود: با راه اندازی این پروژه 450 میلیون متر مکعب آب سالانه در این شهرک صرفه‌جویی خواهد شد و با اتمام این پروژه تحول بزرگی در منطقه به وقوع خواهد پیوست و برای بیش از 20 هزار نفر اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در استان اردبیل مخصوصا مناطق روستایی شهرستان پارس آباد گفت: با پیگیری های استاندار اردبیل از منابع اعتباری و مالی موجود در حوزه روستایی ریاست جمهوری برای پیشرفت،توسعه و گسترش اشتغال و ایجاد زیرساختها در مناطق روستایی استفاده  بیش از پیش می‌کنیم.

محمدامید افزود: در شرایط فعلی که منابع آبی کشور محدود است راه اندازی این پروژه نقش به سزایی در ذخیره آب ایفا می کند.

محمد امید اظهار کرد: شرایط استثنایی آب و خاک و اقلیم طبیعی این منطقه سبب شده است تا انواع محصولات گلخانه ای باغی و زراعی در این منطقه کاشت و تولید شود.

محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور  بعد از ظهر امروز سه شنبه وارد فرودگاه شهرستان پارس آباد مغان شد و مورد استقبال مقامات استانی و شهرستانی قرار گرفت.

بازدید از مجتمع آبرسانی بخش موران و واحد اشتغالزایی روستایی تولیدی پوشاک در بخش رضی شهرستان گرمی از دیگر اهداف این سفر است.

 

۴ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید