اخبار

عدم صدور مجوزکار برای اتباع افغان در اردبیل

عدم صدور مجوزکار برای اتباع افغان در اردبیل
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: به کارگیری نیروی کار و کارگران افغانی توسط کارفرمایان و پیمانکاران در استان اردبیل ممنوع می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل؛ قاسم رحیمی در جلسه ستاد راهبری اقتصاد ممقاومتی شهرستان نمین که در جهت حل مشکلات 5 سرمایه گذار این شهر برگزار شد استفاده از نیروی کار افغان را ممنوع اعلام کرد.

وی تصریح کرد:  با شناسایی کارگاه‌هایی که در آنها کارگران خارجی فاقد پروانه اشتغال به صورت غیرقانونی مشغول به کار هستند، با خاطیان برخورد می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به اینکه طبق اصول ۱۸۱ و ۱۲۰ قانون کار ایران در خصوص اشتغال نیروی کار ملزم به رعایت قانون هستیم، افزود: نیروی کار خارجی برای اشتغال در کشور ایران باید مجوز رسمی داشته باشد و ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تنها مرجع رسمی جهت صدور پروانه اشتغال اتباع بیگانه می باشد.

قاسم رحیمی با اشاره به صدور بخشنامه ساماندهی اتباع بیگانه از سوی معاون اول رئیس‌ جمهور ایران، گفت: این بخشنامه در راستای سیاست‌های دولت در خصوص صیانت از نیروی کار داخلی و ساماندهی اتباع بیگانه صادر شده که در آن کارفرمایان ملزم به کارگیری نیروی کار ایرانی هستند، مگر در موارد خاص که کارگران از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه کارت موقت اخذ کنند.

وی تاکید کرد: صدور مجوز کار اتباع بیگانه صرفا به صورت موقت و جهت انتقال دانش به نیروی کار ایرانی صورت می گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل در پاسخ به یکی از سرمایه گذاران در خصوص بکارگیری اتباع افغانی گفت: طبق بخشنامه صادره از سوی معاون اول رئیس جمهور صدور مجوز کار برای اتباع افغانی در استان اردبیل ممنوع می باشد.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۴۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید