اخبار

145 میلیارد تومان تسهیلات در بخش اشتغال روستایی اردبیل پرداخت شد

145 میلیارد تومان تسهیلات در بخش اشتغال روستایی اردبیل پرداخت شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: به منظور رونق تولید 145 میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغال روستایی پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل سومین جلسه شورای اشتغال استان اردبیل با حضور استاندار، سرپرست معاونت اقتصادی و توسعه منابع استانداری و مدیران کل دستگاه های اجرایی و مدیران شعب بانک های عامل حوزه اشتغال صبح پنجشنبه در مخل سالن جلسه شیخ صفی استانداری برگزار شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل در ابتدای این جلسه با ارائه گزارش از روند پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی توسط بانک های عامل گفت: بالاترین جذب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به ترتیب مربوط به شهرستان های پارس آباد ، مشگین شهر ، اردبیل و بیله سوار و کمترین آن مربوط به شهرستان سرعین است.

رحیمی با اعلام ابلاغ آیین نامه جدید برخورد با انحراف طرح های اشتغالزای روستایی بهرمند از تسهیلات از سوی شواری وزیران  گفت: گروه نظارت این طرح ها با نظارت از این واحدها به دنبال جلوگیری از انحرافات احتمالی می باشند و طبق آیین نامه دریافتی انحراف طرح های اشتغالزا منجرب به تبدیل تسهیلات پرداختی به دین شده و صاحبان طرح ها ملزم به بازپرداخت آن با سودهای بالا می باشند.

وی ادامه داد: همچنین 840 میلیارد ریال از این تسهیلات از سوی بانک کشاورزی ،280 میلیارد ریال از سوی بانک توسعه تعاون ،150 میلیارد ریال از سوی بانک توسعه تعاون و 160 میلیارد ریال دیگر هم از سوی صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل درباره تسهیلات پرداختی از سوی نهاد های حمایتی افزود: 260 میلیارد ریال به معرفی شدگان کمیته امداد ، 700 میلیارد ریال به معرفی شدگان بهزیستی و 200 میلیارد ریال تسهیلات به معرفی شدگان بنیاد شهید پرداخت شده است.

رحیمی بیان کرد: از محل اشتغال فراگیر سال 96 هم هزار و 200 میلیارد ریال و در مشاغل خانگی هم بیش از 100 میلیارد ریال پرداخت شده است.

در این جلسه مدیران بانک ها و دستگاه های اجرایی حاضر روند پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر و پایدار روستایی استان را مورد بررسی قرار دادند.

برابر با آئین نامه بانک مرکزی تا زمان ابلاغ نهایی بودجه سال جدید پرداختی‌های مرتبط با بخش مشاغل خانگی بر اساس بودجه مصوب سال گذشته خواهد بود.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۵۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید