اخبار

مقابله با هرگونه انحراف در طرح‌های اشتغال روستایی

مقابله با هرگونه انحراف در طرح‌های اشتغال روستایی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: کمیته‌های نظارت شهرستانی و استانی با بازدید از طرح‌های بهره‌مند از تسهیلات اشتغال روستایی بر انحرافات طرح‌ها نظارت دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: قاسم رحیمی اظهار کرد: هم‌زمان با بازرسی و بررسی کمیته‌های نظارت، تیم‌هایی متشکل از بانک‌های عامل و دیوان محاسبات نیز در جهت جلوگیری از هرگونه انحراف بر طرح‌ها نظارت می‌کنند.

وی تاکید کرد: هدف از اعطای تسهیلات پول‌پاشی صرف نیست و بانک‌های عامل با دریافت وثیقه‌های ملکی و اخذ ضمانت مکفی اقدام به پرداخت تسهیلات کرده‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: سرانه اشتغال طرح‌ها ۱۵۰ میلیون تومان برای یک نفر اشتغال است و در صورت هرگونه انحراف صاحبان این طرح‌ها با جریمه‌های سنگین مواجه شده و ملزم به بازگشت این تسهیلات با سود ۱۸ درصد خواهند بود.

رحیمی افزود: طرح‌های مصوب کمیته‌های فنی و کارگروه تخصصی اشتغال با حضور نمایندگان و مدیران استانی تایید و مبالغ بالا در کمیته‌های ملی مورد بررسی قرار می‌گیرند.

وی در ادامه تصریح کرد: در راستای شفاف‌سازی لیست و مبلغ پرداختی تسهیلات اشتغال روستایی در سایت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در معرض دید عموم قرار گرفته شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان با اشاره به اینکه نظارت کمیته شهرستانی ادامه دارد، افزود: کارگروه نظارت اشتغال روستایی استان سال گذشته از ۱۲۰ عنوان طرح اشتغال‌زا بازدید کردند که انحراف این طرح‌ها کمتر از ۵ درصد اعلام شد.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۱۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید