اخبار

لزوم همکاری دستگاه‌ها در تدوین سند مهارتی استان

لزوم همکاری دستگاه‌ها در تدوین سند مهارتی استان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: تهیه سند مهارتی در افق 1400 نیازمند نیازسنجی و همکاری مناسب دستگاه های اجرائی استان می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ دومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و شورای مهارت استان اردبیل عصر دیروز در محل سالن جلسه شیخ صفی استانداری برگزار شد.

مدیر کل تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی استان با ارائه گزارشی از روند تهیه سند راهبردی توسعه آموزش‌های مهارتی خواستار همکاری دستگاه‌ها در تدوین این سند شد.

قاسم رحیمی گفت: این سند به دنبال شناسایی وضعیت موجود استان در زمینه مهارت‌ها بوده تا به واسطه آن مسیر مهارت‌آموزی تا سال 1400 تعریف شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:  نگاه پژوهشی در تدوین سند آموزشی مهارتی استان مد نظر گرفته خواهد شد.

وی با اشاره به موارد قانونی مشخص شده در حوزه آموزش های مهارتی گفت: تکالیف دولت در حوزه آموزش فنی و حرفه‌ای در برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار گیرد.

قاسم رحیمی ترسیم وضعیت موجود جامعه دانشگاهی و دانش‌آموختگان دانشگاهی و ترسیم چشم انداز اشتغال استان بر اساس این موضوع را ضروری دانست.

وی در این جلسه خواستار تمرکز بر روی رشته‌های جدید و دارای ارزش افزوده بالا در تدوین این سند شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: مهارت نباید به صورت تک بعدی در نظر گرفته شود و آموزش باید در حوزه‌های شهری، روستایی   و ... تفکیک گردد.

وی تاکید کرد: بر اساس این سند نیاز استان از نظر نیروی انسانی متخصص بر اساس واحد‌های در حال احداث در افق سال ۱۴۰۴ تحلیل خواهد شد.

رحیمی یادآور شد: مسیر سرمایه گذاری استان جهت پرورش نیروهای متخصص باید مشخص شده و خروجی این سند بر اساس اطلاعات اولیه دستگاه‌های اجرائی دخیل در این امر خواهد بود.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۵۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید