اخبار

فعال سازی واحدهای تولیدی راکد استان رویکرد ما در سال رونق تولید است

فعال سازی واحدهای تولیدی راکد استان رویکرد ما در سال رونق تولید است
استاندار اردبیل در بازدید چهار ساعته از ۱۴ واحد تولیدی استان گفت: جذب سرمایه گذار جدید و فعال سازی واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال استان رویکرد ما در سال رونق تولید است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ استاندار اردبیل در جریان بازدید از واحدهای تولیدی به همراه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر مسئولین استانی گفت : ۳۴ درصد واحدهای تولیدی استان راکد هستند و تلاش می کنیم امسال با توجه ویژه به فعال سازی واحدهای تولیدی راکد بعنوان ظرفیت قابل توجه و بالقوه تولید و اشتغال، شاهد بازگشت این واحدها به چرخه تولید استان باشیم .

ویادامه داد : به فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی نیز ابلاغ کرده ایم که امسال اولویت اصلی و برنامه ریزی ها باید روی فعال سازی واحدهای تولیدی راکد در کنار جذب سرمایه گذار جدید متمرکز باشد.

استاندار اردبیل که روزهای گذشته نیز از واحدهای تولیدی راکد شهرستان های گرمی و مشگین شهر نیز بازدید کرده بود ، از ۱۴ واحد تولیدی راکد ، نیمه فعال ، طرح توسعه و آغاز عملیات اجرایی در شهرک صنعتی شماره ۲ و ناحیه صنعتی نوجه ده نمین  بازدید کرد.

استاندار اردبیل در این بازدید گفت : از۴ واحد تولیدی راکد بازدید شده در این شهرک، ۲ واحد تولید محصولات لبنی تا ۶ ماه آینده با تامین آب، برق، گاز مورد نیاز به چرخه تولید باز می گردد و واحدهای تولیدی مواد شیمیایی و فوم نیز  مشکلاتی را با بانک عامل خود داشتند که نیاز به حل موارد اختلافی و رسیدن به توافق مناسب برای راه اندازی هستند که در روزهای آتی اقدامات مورد نیاز انجام می گیرد.

بهنام جو اظهار کرد : واحدهای اسقاط خودرو،  درب ضد سرقت ، تولید حبه قند و نبات،  تولید ام دی اف و صنایع وابسته ۴ واحد دیگری بود که طرح توسعه داشتند و قرار شد  با پرداخت تسهیلات بانکی سرمایه ثابت و سرمایه در گردش ، تقسیط برای بدهی های بانکی و بیمه ای علاوه بر گسترش تولید ،  اشتغال جدید و قابل توجهی نیز خواهند داشت.

وی بیان کرد :واحدهای  تولیدی شیرآلات پردیسان و  سرم سازی و محصولات تزریقی انسانی که در شمالغرب کشور بی نظیر است دو واحد جدید الاحداث هستند و زمین مورد نیاز و تسهیلات درخواستی این دو واحد تامین گردید و با تکمیل و به بهره برداری رسیدن آنها ، حدود ۲۰۰ اشتغال جدید ایجاد می شود.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۲۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید