اخبار

ماهیت 152 عنوان شغلی به عنوان سخت و زیان آور تایید شد

ماهیت 152 عنوان شغلی به عنوان سخت و زیان آور تایید شد
رئیس اداره بازرسی کار استان اردبیل گفت: در ششمین جلسه بدوی و تجدید نظر مشاغل سخت و زیان آور 240 عنوان شغلی سخت و زیان آور شناخته شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ پیمان مشکوری، رئیس اداره بازرسی کار استان اردبیل در هشتمین جلسه بدوی مشاغل سخت و زیان‌آور در اردبیل اظهار داشت: با بررسی‌های لازم تعداد 51فقره پرونده که شامل 177کارگاه مورد رسیدگی قرار گرفت که تعداد 152عنوان شغلی سخت و زیان‌آور تشخیص داده شد و تعداد 49 مردود گردید.

وی بیان کرد: به استناد آئین نامه و دستورالعمل‌های اجرایی مشاغل سخت و زیان‌آور، کمیته تجدید نظر تشخیص و تطبیق مشاغل سخت و زیان‌آور در این اداره کل اقدام به احصای مشاغل سخت و زیان‌آور می‌کند.

مشکوری با تاکید بر تلاش نهادهای مربوطه در ایجاد وحدت رویه در زمینه اجرای آئین‌نامه مشاغل سخت و زیان‌آور در استان تصریح کرد: وحدت رویه در روند اجرای این آئین نامه سبب ایجاد رضایتمندی کارگران، تسریع و تسهیل در امور رسیدگی به پرونده‌ها و از همه مهم‌تر جلوگیری از اتلاف منابع و زمان بررسی پرونده‌های ارجاعی به کمیته‌های بدوی و تجدید نظر تشخیص و تطبیق مشاغل سخت و زیان‌آور استان می‌شود که همواره این روند ادامه خواهد داشت تا مشکلات کارگران استان در این زمینه رفع شود.

رئیس اداره بازرسی کار استان اردبیل افزود: اجرای دقیق قانون و مقررات تنها اصلی بوده که همواره مورد تاکید اعضای این کمیته است  و در بحث اجرای قوانین و آئین‌نامه‌های مشاغل سخت و زیان‌آور باید همه بخش‌ها وظایف قانونی خود را به نحو احسن انجام دهند.

وی با بیان اینکه اجرای آئین‌نامه بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان‌آور در راستای صیانت از سلامت جسمی و روانی بیمه شدگان است، گفت: مطابق این آئین نامه عوامل زیان‌آور باید در کارگاه‌ها کاهش یافته و یا از بین برود تا از این طریق نیروی کار در فضایی ایمن فعالیت کرده و پس از دوران بازنشستگی در سلامت کامل به زندگی اجتماعی خود ادامه دهد.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۳۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید