اخبار

تعاون عامل پیوند زنجیره تولید و ارزش افزوده است / تعریف 110 بسته حمایتی دولت برای تعاون

تعاون عامل پیوند زنجیره تولید و ارزش افزوده است / تعریف 110 بسته حمایتی دولت برای تعاون
مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل: تعاون، یک بحث رفتار محور در برابر رقابت است و توجه به این امر باعث پیوند زنجیره تولید و ارزش افزوده خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، ناصر نعمتی مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در کارگاه آموزشی "ضرورت و الزامات تشکیل تعاونی و نقش آن در توسعه کارآفرینی" با بیان اینکه تعاونی یک بحث رفتار محور در برابر رقابت است، افزود: در بحث تعاون به سود فکر نمی کنیم؛ گرچه نتیجه فعالیت منجر به سود شود.

وی با اشاره به راهبردهای اساسی برای تحول در بخش تعاونی اقتصاد کشور، گفت: ترویج فرهنگ تعاون، توسعه مدیریت و توانمندسازی منابع انسانی تعاونی ها، تحکیم تعاملات شبکه ای، تقویت همفکری های بین دستگاهی، تعیین مشوق ها و منابع مالی و توسعه بازار تعاونی ها و تقویت برند آنها جز این راهبردها می باشند.

ناصر نعمتی با تشریح راهبردهای اساسی و تحول زا در بخش تعاون گفت: رویکر و فعالیت های کارآفرینی باید اقتباس گرفته شده از شرایط بازار باشد

وی با تاکید اینکه تعاون، یک بخش ارزش محور است تصریح کرد: تعاون یک بخش فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی می باشد که به صورت زنجیره وار با هم در ارتباط می باشند

وی گفت: آموزش یکی از مولفه ها و اصول اصلی تعاونی ها می باشد و این شرکت ها می توانند با ایجاد شبکه تامین و فروش این فرایند را مدیریت کنند.

مدیر تعاون استان اردبیل در تعریف تعاون گفت: تعاون یک بخش اجتماعی است که نهایتا منجرب به سود اقتصادی می شود و بخش تعاون هم ردیف با بخش دولتی و خصوصی می باشد

نعمتی افزود: 90 درصد جمعیت کشور با عضویت در سهام عدالت هم راستا با امر تعاون هستند و توجه به تعاون باعث پیوند زنجیره تولید و ارزش افزوده خواهد شد.

مدیر تعاون استان اردبیل تصریح کرد: 110 بسته حمایتی از طرف دولت به عنوان مشوق برای حمایت از شرکت های تعاونی تعریف شده است.

 گفتنی است در ادامه علی امیرپور مدیرعامل شرکت تعاونی مهرپرور و عیسی رضازاده مدیرعامل شرکت تعاونی فرش دستباف طلاباف از شرکت های موفق در این حوزه به ارائه بیانات خود پرداختند.

 

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۰۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید