اخبار

قراردادهای سفید امضا فاقد اعتبار قانونی می‌باشد

قراردادهای سفید امضا فاقد اعتبار قانونی می‌باشد
مدیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی اردبیل گفت: قراردادهای سفید امضا رایج فاقد وجاهت قانونی در مراجع حل اختلاف می‌باشد،
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردبیل در مصاحبه زنده رادیویی به مناسبت روز کارگر گفت: پویایی اقتصاد و تولید پویایی و نشاط قشر کارگر است و حل مشکلات قشر کارگری به عنوان یک سرلوحه در دستور کار این مجموعه قرار دارد.

اصغر مناف‌زاده با اشاره به مشکلات حوزه کارگری گفت: مشکلات حوزه کارگری به صورت ویژه در کمیسیون‌های کارگری با شناسایی واحد‌های مشکل‌دار قبل از تبدیل به بحران و تنش پیگیری می‌‌شود.

وی با عنوان اینکه قراردادهای سفید امضا در مراجع حل اختلاف فاقد اعتبار می‌باشد، گفت: صدور آرای سنگین در مراجع حل اختلاف نتیجه بی‌توجهی کارفرمایان نسبت پرداخت به موقع مطالبات کارگران می‌باشد.

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردبیل با تاکید بر اینکه با بکارگیری از ظرفیت‌های تشکل‌ها و انجمن‌های کارگری در بحث بازرسی‌ها به دنبال سلامت و صیانت از نیروی کار هستیم، گفت: بازرسان کار این اداره با نظارت بر واحدهای تولیدی در حد ممکن بر رعایت قوانین حوزه کار نظارت دارند.

وی پرداخت مطالبات کارگران شهرداری را از نکات مثبت و برجسته جلسات کمیسیون کارگری دانست و اظهار داشت: با هماهنگی‌های به عمل آمده کارگران شهرداری مطالبات چند ساله خود را در اواخر سال قبل دریافت کردند.

وی در پایان سخنان خود گفت: امروز افتخار می‌کنیم که به عنوان خادم در کنار نیروی‌های کار و تولید و انگیزه‌های رونق تولید هستیم.
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۸:۳۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید