اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل در جلسه شورای معاونین این وزارت مطرح کرد:

ضرورت تغییر مسیر یارانه‌های نقدی رایج از حالت یارانه عمومی به سمت یارانه اشتغال

ضرورت تغییر مسیر یارانه‌های نقدی رایج از حالت یارانه عمومی به سمت یارانه اشتغال
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: تغییر مسیر یارانه‌های نقدی رایج از حالت یارانه عمومی به سمت یارانه اشتغال در جهت حمایت از قشر بیکار و توسعه اشتغال زایی امری ضروری می باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی اردبیل؛ جلسه شورای معاونین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ریاست شریعتمداری برگزار شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل در این جلسه با اشاره به ضرورت برخی بازنگری‌‌ها در این وزارت گفت: تغییر مسیر یارانه‌های نقدی رایج از حالت یارانه عمومی به سمت یارانه اشتغال در جهت حمایت از قشر بیکار و توسعه اشتغال زایی ضروری می باشد.

وی پرداخت تسهیلا اشتغال پایدار روستایی و عشایری را در جهت جلوگیری از مهاجرت روستاییان مهم عنوان کرد و خواستار ادامه دار بودن و پایدار شدن تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری شد.

قاسم رحیمی صیانت از نیروی کار را یکی از ماموریت های اصلی این وزارت عنوان کرد و افزود: تغییر قوانین بیمه بیکاری و مشاغل سخت و زیان آور جهت برخورداری کارگران صنعت ساختمان و پروژه‌های ساختمانی از این امکان باید مورد توجه قرار گیرد

وی با شاره به لوزم تخصص مشوق های بیمه افزود: تعدیل نرخ حق بیمه کارگری و پرداخت یارانه دستمزد در مناطق کمتر برخوردار می تواند به عنوان یکی از رویکردهای مهم این وزارت در حوزه اشتغال قرار گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش پایانی سخنان خود خواستار توجه به معیشت کارکنان با توجه به دریافتی های آنان شد.
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید