اخبار

افتتاح فازجدید مرکز جامع توانبخشی توانا توسط معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

افتتاح فازجدید مرکز جامع توانبخشی توانا توسط معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
به مناسبت هفته بزرگداشت کارگر فاز جدید مرکز جامع توانبخشی توانا توسط معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ به مناسبت هفته بزرگداشت کارگر فاز جدید مرکز جامع توانبخشی توانا توسط معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور افتتاح شد.

مرکز جامع توانبخشی توانادر سال 1389 تاسیس شده است. و در حال حاضر مرکز جامع توانبخشی توانا در مساحتی به وسعت بیش از سه هزار متر مستقر می باشد.

این مرکز با بیش از 70 نفر توانخواه و 12 نفر پرسنل شامل مسئولین فنی، کاردرمانگر، روانشناس، مربی، استاد کار، آشپز، خدمه و راننده در حال فعالیت می باشد.

مرکز توانبخشی توانا در دو بخش کارگاه و حرفه آموزی مشغول فعالیت می باشد که توانخواهان  حاضر در بخش حرفه آموزی 20 نفر و شاغلین در بخش کارگاه تعداد 50 نفر می باشد. در بخش حرفه آموزی در حال حاضر مهارت چرم دوزی به توانخواهان آموزش داده می شود و در بخش کارگاه توانخواهان در تولید سنگ های پلیمری و پخت و بسته بندی نبات مشغول به کار می باشند.

کاردرمانگر: کار درمانگر با کار بر روی توانخواهان باعث بهبود توانایی های حسی حرکتی، باز آموزی مهارتهای مورد نیاز برای انجام فعالیت های روز مره مانند نظافت شخصی و... مشاوره و انجام اقدامات وتمهیدات لازم جهت انطباق فرد با وضعیت جدید در محل زندگی و کار و کمک به فرد در توسعه و استفاده از اوقات فراغت خود به منظور ارتقاء سلامت، استقلال و کیفیت زندگی آنها و... می شود. کار درمانگر هر هفته یک روز کامل کاری در مرکز حضور یافته و با توانخواهان بخش حرفه آموزی مرکز مشغول فعالیت می شود.

روانشناسی:

اقدامات انجام شده در حوزه روانشناسی در ارتباط با توانخواهان شامل: 1.مشاوره فردی2 . گروه درمانی 3. آموزش مهارتهای زندگی 4. خانواده درمانی 5. تشکیل جلسات اولیا و مربیان بصورت ماهانه 6. آموزش به مربیان و مشاوره با پرسنل مرکز 7. انجام فعالیت های فوق برنامه شامل: برنامه ریزی و برگزاری اردوهای سیاحتی و زیارتی، برگزاری جشن تولد بصورت ماهانه، بازی درمانی

مسئول فنی:مرکز جامع توانا برای بخش حرفه آموزی و کارگاه از دو مسئول فنی برخوردار بوده که مسئول فنی حرفه آموزی با توجه به  شرایط توانخواهان دارای مدرک فوق لیسانس روانشناسی بالینی و مسئول فنی کارگاه دارای مدرک مهندسی عمران می باشد.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۱۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید